Olimpiados.lt
Matematika

11-oji European Mathematical Cup (EMC) olimpiada

Visus kviečiame dalyvauti jau vienuoliktą kartą rengiamoje tarptautinėje European Mathematical Cup (EMC) olimpiadoje! Tai puiki proga išbandyti savo jėgas su gabiausiais mokiniais iš visos Europos sprendžiant sudėtingus uždavinius!

Šiais metais olimpiada vyks gruodžio 18 d. Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakultete, Naugarduko 24, nuo 10 valandos iki 14 valandos, joje dalyvauti gali visi norintys Lietuvos mokyklų mokiniai nors kartą dalyvavę LMMO olimpiadoje.

Vienuoliktus metus iš eilės vykstantį EMC konkursą organizuoja Kroatijos matematikai drauge su profesoriais ir studentais iš įvairių Europos miestų. Konkurso dalyviams sudaromos sąlygos uždavinius spręsti savo šalyse, o išversti sprendimai siunčiami pagrindinei vertinimo komisijai siekiant užtikrinti vienodą sprendimų vertinimą.

Mokiniai varžosi dviejose kategorijose: Juniorų kategorijoje gali dalyvauti olimpiados dieną 17 metų nesulaukę jaunuoliai, kurie dar nėra dalyvavę Tarptautinėje matematikos olimpiadoje (IMO), o Senjorų kategorijoje gali dalyvauti visi moksleiviai (nepriklausomai nuo to, ar jiems leidžiama dalyvauti Juniorų kategorijoje). Visiems dalyviams pateikiami keturi uždaviniai, kurių sprendimui skiriamos 4 valandos, o spręsti galima lietuvių bei anglų kalbomis. Uždavinių sąlygos būna išverstos į lietuvių kalbą.

Daugiau informacijos apie konkursą bei ankstesnių metų uždavinius, sprendimus ir rezultatus galima rasti olimpiados tinklalapyje: http://emc.mnm.hr/

Visų norinčių dalyvauti prašome iki gruodžio 14 dienos registruotis adresu:
https://forms.gle/3TBa4rp5L5h3NkLF6

Jeigu turite klausimų, galite rašyti: EMC.LTU@gmail.com.

Iki susitikimo olimpiadoje!