Olimpiados.lt

KINGS INTERNATIONAL!

Kovo 25 dieną į Lietuvą atvyko geriausių mokinių komanda iš Gruzijos, norėdama susirungti anglų kalbos žinių ringe kartu su sumaniausiais Lietuvos mokiniais! 3-10 klasių anglų kalbos olimpiados finalo laimėtojai iš Lietuvos ir Gruzijos turėjo galimybę susipažinti, pabendrauti, aptarti kultūrų skirtumus, pristatyti savo šalis ir visą tai daryti anglų kalba! Tačiau svarbiausias dienos akcentas buvo dalyvavimas Tarptautinėje Lietuvos-Gruzijos anglų kalbos olimpiadoje!

Skaityti daugiau...

Nacionalinis mokinių raštingumo konkursas "Mažasis diktantas"

Word document


46-asis Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkursas

46 - ojo Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkurso šalies etapas šiemet organizuojamas balandžio 15–17 Ignalinoje, Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje (Mokyklos g. 2, Ignalina).

  Kviečiamųjų sąrašą rasite čia.

Konkurso pradžia balandžio 15 d. 14.00 val, konkurso atidarymas vyks Ignalinos kultūros namuose (Ateities g. 43, Ignalina). Dalyvių registracija vyks nuo 10.00 iki 13.00. Visą programą rasite čia.

Mokiniai bus apgyvendinti Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos nakvynės namuose (Mokyklos g. 4, Ignalina), mokytojai bus apgyvendinti Lietuvos žiemos sporto centre. (Sporto g. 3, Ignalina). Maloniai prašome elektroniniu paštu tekle@olimpiados.lt pranešti lydinčių mokytojų duomenis (vardas, pavardė, mokykla) ir nakvynės reikalingumą.

Jei turite klausimų dėl kviečiamųjų sąrašo, maloniai prašome kreiptis į Aldoną Augustaitienę (tel. 8656 58 454). Jei turite klausimų dėl nakvynės maloniai prašome kreiptis į Teklę Songuliją, (tel. 867137028).


Kvietimas į Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurso šalies etapą Pasvalyje

Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurso šalies etapas šiemet organizuojamas balandžio 10–11 dienomis Pasvalio Petro Vileišio gimnazijoje (P. Vileišio g. 7, Pasvalys). Konkurso pradžia – balandžio 10 d. 10.30 val. Pasvalio Petro Vileišio gimnazijoje. Pavienių skaitovų registracija vyks balandžio 10 d. nuo 9.00 iki 10.00 val. Kompozicijų dalyvių registracija (vėliau atvykusių) vyks balandžio 10 d. nuo 14.15 iki 15.00 val.

Visą konkurso programą rasite čia.

Skaitovams ir jų mokytojams balandžio 10 d. bus rodomas Pasvalio gimnazijos mokinių projektinis darbas – spektaklis „Labiausiai už viską pasaulyje“ (Ričardas Bachas, Džonatanas Livingstonas Žuvėdra“) Pasvalio kultūros centre.

Kilus klausimams ir neaiškumams dėl atvykimo, dalyvių pasirodymo sąlygų, prašome teirautis Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos direktoriaus pavaduotojos ugdymui Reginos Slančiauskienės el. paštu: slanciauskiene@gmail.com; telefonais: 845134559, 868676837.

Dėl įvairių kitų organizacinių klausimų kreipkitės į Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro metodininkę Teklę Songuliją telefonais 852776301, 867137028 arba el. paštu: tekle@olimpiados.lt.

Kviečiamųjų į meninio skaitymo konkursą sąrašą rasite čia.


Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų mokiniams

Simboliška, kad Juozo Tumo-Vaižganto jubiliejaus metais – rugsėjį klasikui sukaks 145-eri – lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada vyko Radviliškio Vaižganto gimnazijoje. Deimančiukų ieškotojo vardu pavadintoje gimnazijoje kovo 28–29 dienomis susirinko 127 Lietuvos ir 23 užsienio lietuviškų mokyklų mokiniai.

Lietuvos mokiniai šalies etape atliko originalias Vilniaus universiteto dėstytojų parengtas užduotis, rašė esė nurodyta tema. Užsienio lietuviškų mokyklų mokiniai atliko kitokias – kalbos vartojimo, rašymo, kalbėjimo ir meninio skaitymo užduotis. Dalyvių darbus tikrino kompetentinga komisija: Vilniaus ir Lietuvos edukologijos universitetų, Lietuvių kalbos bei Literatūros ir tautosakos institutų mokslo darbuotojai, lietuvių kalbos mokytojai.

Dvi dienas trukusioje olimpiadoje dalyvių laukė ne tik užduotys, bet ir įvairūs renginiai. Olimpiados atidarymui Vaižganto gimnazijos mokiniai, vadovaujami mokytojų J. Plukienės ir I. Dovidaitienės, paruošė kompoziciją "Vyžlaukio kronikos".

Mokiniams atliekant pirmąsias užduotis, jų mokytojai buvo pakviesti į modernią rajono savivaldybės Viešąją biblioteką, kur susipažino su Radviliškio kraštu. Kol mokiniai rašė esė, mokytojai dalyvavo seminare. Pirmosios dienos programa baigėsi vakarone su Radviliškio kultūros centro folkloriniu ansambliu "Aidija". Mokiniai šoko ir dainavo.

Kovo 29-ąją olimpiados dalyviai žiūrėjo Juozo Vaičkaus "Skrajojamojo" teatro poezijos spektaklį "Žiemos rūpesčiai", pastatytą pagal K. Donelaičio poemą "Metai", aptarė olimpiados rezultatus, geriausieji pasidžiaugė apdovanojimais.

Pirmosios vietos laimėtojai apdovanoti planšetiniais kompiuteriais, antrosios vietos laimėtojams buvo įteikti muzikiniai grotuvai, o trečiosios vietos laimėtojams atiteko elektroninės skaityklės.

Puoselėjančių gimtąją kalbą ir besidominčių literatūra jaunuolių būriu tikrai pasidžiaugtų J. Tumas-Vaižgantas ir, galbūt, kaip "Pragiedruliuose" ištartų: "Kiek aš visame tame matau aukštos kultūros! Ne tos, kuri skaisčiai blizga; tik tos, kuri stengia tokių švelnių jausmų žmones padaryti."

Dėkojame organizatoriams, rėmėjams, mokiniams ir jų mokytojams.

Straipsnį parengė Nida Urbonavičienė, Radviliškio Vaižganto gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja ekspertė

Taip pat skelbiame 9-10 kl. užduotis bei kūrybinę užduotį; 11-12 kl. užduotis bei kūrybinę užduotį; 9-10 kl. užduotis ir 11-12 kl. užduotis lietuviškų užsienio mokyklų mokiniams. Čia rasite 9-10, 11-12 bei užsienio lietuviškų mokyklų rezultatus. Skelbiame ir Lietuvos mokyklų protokolą bei užsienio lietuviškų mokyklų protokolą.


Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada [atnaujintas kviečiamųjų sąrašas!]

Atnaujintas kviečiamųjų sąrašas!

Skaityti daugiau...

Lotynų kalbos ir Antikos kultūros olimpiada bei Antikos žinių konkurso rezultatai bei užduotys

Lotynų kalbos ir Antikos kultūros olimpiada bei Antikos žinių konkursas įvyko! Olimpiados rengėjai nuoširdžiai dėkojame visiems dalyvavusiems: mokiniams ir mokytojams: "Tikimės, kad Jums patiko. Ačiū Švietimo ir mokslo ministerijai, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centrui, Vilniaus universiteto Filologijos fakultetui, Klasikinės filologijos katedrai, bendrovei Tele2, Graikijos ambasadai Lietuvoje, spektaklio "Elektra" režisieriui Matui Grubliauskui, Klasikų teatro trupei ir visiems, kantriu darbu ir geru žodžiu prisidėjusiems prie šios prasmingos iniciatyvos. Iki susitikimo kitais metais!"

Fotografė - Raminta Vaižgėlaitė.

Čia rasite olimpiados 1 bei 2 protokolus. Čia rasite olimpiados užduotis 1-2 metus besimokantiems, o čia - 3-4 metus besimokantiems mokiniams.


Skelbiamas Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados kviečiamųjų sąrašas

Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų mokiniams vyks 2014 m. kovo 28–29 d. Radviliškio Vaižganto gimnazijoje. Į olimpiadą kviečiami šie mokiniai.

Dalyvių registracija vyks Radviliškio Vaižganto gimnazijoje kovo 28 d. 9.00–10.30 val. Mokiniai ir mokytojai nakvos Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centre.

  Olimpiados programą galėsite rasti interneto svetainėse www.lmnsc.lt bei www.olimpiados.lt nuo kovo 20 d.

  Dėl papildomos informacijos kreipkitės į Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro metodininkę Teklę Songuliją (tel. 852776301, mobil. tel. 867137028, elektroninis paštas: tekle@olimpiados.lt).


Lotynų kalbos ir Antikos žinių olimpiada – pilietinių vertybių ir europietiškos tapatybės ugdymas

Kovo 14 dieną Vilniaus universitetas ir vėl sutrauks moksleivius iš visos Lietuvos: antrą kartą vyks Lotynų kalbos ir Antikos kultūros olimpiada, į kurią susirinks beveik 100 moksleivių ir mokytojų iš visos Lietuvos. Olimpiados programą rasite čia.

Olimpiados ištakos – net šešerius metus organizuotas Antikos žinių konkursas, kurio svarbą įvertino Švietimo ir mokslo ministerija: 2013 m. metais renginiui suteiktas nacionalinis statusas.

„Mes, klasikai mokslininkai ir pedagogai, dėstantys klasikines kalbas bei Antikos kultūros dalykus, bei klasikinės kultūros mėgėjai, skiriame daug dėmesio pilietinių vertybių ir europietiškos tapatybės ugdymui bei visuomenės švietimui. Kai kasmetinėse Europos klasikų asamblėjose klausaisi ataskaitų apie klasikinių studijų padėtį atskirose Europos šalyse, kuriose lotynų kalbos mokosi šimtai tūkstančių vaikų nuo 10 metų amžiaus, o graikų kalbos besimokančių moksleivių skaičius siekia kelias dešimtis tūkstančių, kur gražiai dera įvairių tipų – realinės, humanitarinės, arba klasikinės – gimnazijos, supranti – Lietuvai, kaip garbingai Europos Sąjungos narei, dera neatsilikti nuo šalių kaimynių“, sakė renginį organizuojančios Klasikų asociacijos pirmininkė, Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto prodekanė doc. dr. Nijolė Juchnevičienė.

Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto dekanas doc. dr. Antanas Smetona, sveikindamas olimpiadoje dalyvauti pasiryžusius šalies moksleivius, pabrėžė elitinio išsilavinimo svarbą. „Mokėti kalbas ir literatūrą, pažinti senąją kultūrą yra taip pat svarbu kaip ir išmanyti matematiką. Atrodytų, kad šių dalykų sugretinti neįmanoma, bet klasikinės studijos, kaip ir tikslieji mokslai, padeda sudėlioti mintis į tinkamas vietas. Kiekvienas iš Jūsų jau esate nugalėtojai, o tuo pačiu ir augantis visuomenės elitas“, sakė A. Smetona.

Renginio išskirtinę svarbą liudija ir tai, kad po užduočių sprendimo olimpiados dalyviai pirmieji turės galimybę tą patį vakarą kovo 14 d. stebėti išskirtinę Klasikų teatro trupės spektaklio „Elektra“ premjerą. Šis spektaklis jau birželio mėnesį taps „Kultūros nakties“ programos dalimi ir džiugins gerokai platesnę Vilniaus publiką.

Lotynų kalbos ir Antikos žinių olimpiadą organizuoja Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Vilniaus universiteto Filologijos fakultetas ir Klasikų asociacija.

Parengė Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras


Skelbiamas kviečiamųjų į anglų kalbos olimpiados šalies etapą sąrašas

2014 m. kovo mėn. 7–8 d. Vilniuje, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre vyks anglų kalbos olimpiados šalies etapas. Kviečiamųjų sąrašą galite rasti čia.

  Registracija vyksta nuo 13h iki 14h adresu: Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Žirmūnų g. 1B, Vilnius.

Skaityti daugiau...

Skelbiamos Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados rajono/miesto etapo užduotys

Skelbiamos lietuvių kalbos ir literatūros Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų olimpiados rajono/miesto etapo užduotys:

  9-10 kl. užduotys | kūrybinė užduotis 11-12 kl. užduotys | kūrybinė užduotis


Anglų kalbos olimpiados rajono/miesto etapo užduotys

Skelbiame anglų kalbos olimpiados rajono/miesto etapo užduotis:

Skaityti daugiau...

Paskelbtas kviečiamųjų į Lotynų kalbos ir Antikos kultūros olimpiadą sąrašas [atnaujinta]

Dėmesio! Dar kartą atnaujintas kviečiamųjų sąrašas!

Skaityti daugiau...

Antikos kultūros konkursas 2014

Šiais metais Klasikų asociacija drauge su Vilniaus universiteto Klasikinės filologijos katedra rengia 9–12 klasių moksleivių Antikos kultūros konkursą. Preliminari renginio data numatoma 2014 m. kovo 14–15 d., kartu su respublikiniu nacionalinės Lotynų kalbos ir Antikos kultūros olimpiados turu. Konkursas vyks VU Filologijos fakultete, programa bus išsiųsta vėliau. Atkreipiame jūsų dėmesį, kad Antikos žinių konkursas yra atskirtas nuo Olimpiados ir nėra jos sudėtinė dalis, jo nugalėtojai negalės pretenduoti į papildomus balus, pridedamus prie konkursinio balo stojant į aukštąsias mokyklas. Šio konkurso nugalėtojams bus įteikti VU diplomai ir garbės raštai.

Antikos kultūros konkursas vykdomas dviem etapais: pirmasis – dalyvių atranka mokyklose pagal užduočių pavyzdžius (jų teirautis el. paštu klasikai.lt@gmail.com), remdamiesi jais mokytojai sudaro analogiškas užduotis, atitinkančias mokinių lygį; antrasis – respublikinis etapas,kuriame dalyvauja po vieną 9–12 klasių mokinį iš mokyklos, atrinktą po pirmojo turo. Užduotys bus bendros visų amžiaus grupių dalyviams, o nugalėtojai skelbiami 9–10 ir 11–12 klasių grupėse.

Konkurso klausimais bus tikrinamos I. Antikos literatūros, II. mitologijos, III. Antikos istorijos, IV. Antikos meno (keramika, skulptūra, architektūra) žinios. Pasiruošimo pagrindas – kompleksinės istorijos, lietuvių kalbos, dailės ir kt. pamokose įgytos žinios.

Apie ankstesnių metų renginius galima pasiskaityti olimpiados skiltyje.

Skaityti daugiau...

Pasaulinės pašto dienos proga – kvietimas vaikams rašyti laiškus

Šiandien minint Pasaulinę pašto dieną Lietuvos paštas tradiciškai skelbia Tarptautinio epistolinio rašinio konkurso temą. Šiemet konkurso organizatoriai viso pasaulio vaikus kviečia rašyti laiškus tema „Parašyk laišką, kokią įtaką mūsų gyvenimui daro muzika“.

„Epistolinio rašinio konkursas kiekvienais metais sulaukia vis didesnio mokinių susidomėjimo. Labai džiaugiamės, kad praėjusių metų nacionalinio etapo laureatės Šventosios pagrindinės mokyklos auklėtinės Gabijos Petrauskaitės rašinys buvo įvertintas ir tarptautinės komisijos – ji Gabijai skyrė bronzą. Tai – aukščiausias įvertinimas Lietuvos atstovui per visą šio konkurso istoriją. Tikimės, kad Gabijos laimėjimas paskatins ir kitus moksleivius sudalyvauti šiame konkurse“,sakė Lietuvos pašto Rinkodaros ir komunikacijos departamento vadovė Rasa Kruopaitė-Lalienė.

  Epistolinio rašinio konkursas organizuojamas dviem pakopomis. Pirmasis – nacionalinis etapas – organizuojamas Lietuvos mokyklose. Iš nacionaliniam etapui atsiųstų rašinių speciali komisija išrenka 6 geriausius rašinius ir skiria 4 paskatinamuosius prizus.

  Pirmosios vietos laimėtojo laiškas verčiamas į prancūzų kalbą ir išsiunčiamas Pasaulinės pašto sąjungos Tarptautiniam biurui, kuris atlieka tolimesnę nugalėtojų atranką antrajame etape.

  Praėjusiais metais iš viso konkurse dalyvavo apie 1,5 milijono moksleivių iš 60 šalių, kurie rašė laiškus tema„Parašyk laišką, kuo brangus vanduo“. Lietuvoje nacionaliniame konkurso etape pernai dalyvavo per šimtas šalies mokyklų, kurios bendrai pateikė 120 darbų.

  Daugiau informacijos apie konkursą bus paskelbta www.lmnsc.lt ir www.olimpiados.lt.

Skaityti daugiau...

Raštingumas XXI amžiui

Rugsėjo 8-oji – Tarptautinė raštingumo diena, kurią Jungtinių Tautų Švietimo, mokslo ir kultūros organizacija (UNESCO) mini jau daugiau nei 40 metų. Šių metų Tarptautinės raštingumo dienos tema – „Raštingumas XXI amžiui“. Ja siekiama pabrėžti vis dar aktualią būtinybę pasaulyje suteikti raštingumo pagrindus visiems ir skatinti nuolatinį raštingumą, kaip mokymosi visą gyvenimą pagrindą.

Raštingumas – kiekvieno žmogaus teisė. Kalba, raštas ir skaitymas – pamatinės mąstymo, socialinio bendravimo ir žinių įgijimo priemonės, bet kokio ugdymo pagrindas: tai leidžia žmogui jaustis laisvam, pažinti jį supantį pasaulį, išvengti įvairių konfliktų ir juos spręsti. Be to, į žinias orientuotoje globalioje visuomenėje raštingumas įgyja naujų aspektų. Jis – ir mokymosi visą gyvenimą, geresnės savijautos bei pragyvenimo laidas, ir tvaraus bei integruoto vystymosi varomoji jėga. UNESCO generalinės direktorės Irinos Bokovos pranešime pabrėžiama, kad „Raštingumas yra daug daugiau, nei švietimo pirmenybė, – tai pagrindinė investicija į ateitį ir pirmas žingsnis į naujas raštingumo formas XXI amžiuje.“

Skaityti daugiau...

Lietuvių kalbos olimpiados tautinių mažumų mokyklų mokiniams rezultatai

Lietuvių kalbos olimpiada, skirta tautinių mažumų mokyklų mokiniams, kuri vyko 2013 m. gegužės 10-11 d. Vilniuje.

Protokolas.

Skaityti daugiau...

Dėl 45-ojo Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkurso respublikinio etapo

Informuojame Jus, kad 2013 m. balandžio 4–6 dienomis Šilutės Vydūno gimnazijoje (Atgimimo alėja 3, tel. 8 441 62401) organizuojamas Lietuvos mokinių 45 -ojo jaunųjų filologų konkurso respublikinis etapas. 

Skaityti daugiau...

Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadai pasibaigus

Kovo 16 d. Druskininkuose baigėsi Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų mokiniams. Skelbiame olimpiados protokolus.

Užsienio lietuviškų mokyklų mokinių grupės protokolas

Lietuvos mokyklų mokinių grupės protokolas

Taip pat kviečiame pasižiūrėti užduotis bei savo surinktų balų skaičių:

Lietuvos mokyklų mokiniai | Užsienio lietuviškų mokyklų mokiniai


Kviečiamųjų į 45 - ąjį Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkursą sąrašas

Skelbiame kviečiamųjų į 45 - ąjį Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkursą sąrašą.

Skaityti daugiau...

< 1 3 4 5 6