Jei domitės gamtos mokslais ir mėgstate eksperimentuoti, tai yra jūsų šansas pristatyti savo mokslinius tyrimus didžiausiame jaunųjų mokslininkų susibūrime Baltijos šalyse.
Jei domitės gamtos mokslais ir mėgstate eksperimentuoti, tai yra jūsų šansas pristatyti savo mokslinius tyrimus didžiausiame jaunųjų mokslininkų susibūrime Baltijos šalyse.
Projektą - konkursą "Išlankstyk savo pasaulį" įkvėpė tai, kad baltymai susilanksto ypatingais būdais, sudarydami savitas struktūras. Šios struktūros ne tik gražios, bet ir atlieka svarbius vaidmenis mūsų kūne bei gamtoje. Šis projektas – tai dinamiška meno ir mokslo sintezė, kurioje baltymų struktūros naudojamos kaip kūrybinis įkvėpimas.
Dalyvauk moksleivių akademinių tyrimų konkurse (SARC) ir pademonstruok savo intelektinius sugebėjimus pasaulinėje arenoje!
SARC - tai puiki platforma 13-18 metų amžiaus vidurinių mokyklų moksleiviams atskleisti savo mokslinį potencialą ir išbandyti savo talentus. Nesvarbu, ar domiesi biologija, istorija, literatūra, ar bet kuria kita sritimi, SARC laukia visų temų ir disciplinų.
Domiesi moksliniu tiriamuoju darbu? Turi idėjų, kaip išspręsti vieną ar kitą svarbią šių dienų problemą? Nori sukurti naują technologijų stebuklą? Dalyvauk ES jaunųjų mokslininkų konkurso (ESJMK) nacionaliniame etape!
3-čioji Lietuvos Neuromokslų Brain Bee olimpiada įvyko Balandžio 15 dieną. Į respublikinį renginį buvo atrinkti ir pakviesti dalyvauti 50 moksleivių, kurie varžėsi žiniomis visą dieną. Po labai atkaklios kovos pirmuose trijuose etapuose į finalinį turą buvo pakviesti 6 dalyviai, kurie surinko daugiausiai taškų. Šis šešetukas turėjo galimybę išbandyti tiesioginę klausimų-atsakymų užduotį, po kurios buvo paskelbti galutiniai rezultatai.
2023 m. balandžio 30 - gegužės 6 dienomis Rygoje, Latvijoje vyko Europos praktinė gamtos mokslų olimpiada, kurioje Lietuvą atstovavusios dvi mokinių komandos apdovanotos sidabro medaliais.
Apdovanojimus pelnė:
Augustas Ukvalbergas, Kauno technologijos universiteto gimnazija (mokyt. Tomas Kivaras);
Justas Miliauskas, Vilniaus licėjus (mokyt. Rasa Žemaitaitienė);
Titas Balčiūnas, Vilniaus jėzuitų gimnazija (mokyt. Ala Vaicekauskienė);
Artūras Makselis, Varėnos „Ąžuolo“ gimnazija (mokyt. Vida Stonienė);
Martynas Mykolas Barzda, Utenos Adolfo Šapokos gimnazija (mokyt. Stasys Kirdeikis);
Pijus Tydmanas, Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija (mokyt. Genovaitė Liepinia).
Lietuvaičiai taip pat apdovanoti specialiu rėmėjų prizu už geriausiai atliktas užduotis zoologijos sode.
Lietuvos komandoms vadovavo: dr. Paulius Lukas Tamošiūnas, Vilniaus universiteto STEAM ugdymo programų vadovas; prof. dr. Kęstutis Baltakys, Kauno technologijos universiteto Cheminės technologijos dekanas ir Tomas Kivaras, Kauno technologijos universiteto gimnazijos direktorius.
Ar jums kada nors buvo smalsu sužinoti, ką dabar veikia buvę olimpiadų dalyviai? Koks buvo jų kelias olimpiadose? Kaip olimpiados darė įtaką tolimesniems jų karjeros pasirinkimams?
Jei bent į vieną iš šių klausimų atsakėte taip, kviečiame pasiklausyti podcast‘o "Homo Olimpiadicus", kuriame kalbinami buvę olimpiadininkai!
Prisijunk prie pasaulinio esė konkurso "Harvard Crimson" dabar!
Tau 14 -19 metų? Gyveni Lietuvoje? Kalbi laisvai angliškai? Jei tave domina kaip veikia smegenys, tada ši olimpiada Tau!
Ar esi pasiruošęs iššūkiui?
Komandinėje Europos praktinėje gamtos mokslų olimpiadoje, vykusioje Gegužės 8-14 d. Hradec Kralove mieste Čekijoje, Lietuvos mokiniai įvertinti sidabro medaliais.
Kviečiame 10-12 kl. mokinius dalyvauti respublikiniame esė konkurse "Religija ir mokslas: ar jie suderinami?". Esė rašymą kuruos dominančioje mokslinėje srityje tyrimus atliekantis ar dirbantis mentorius. Registracijos anketa, idėjos temoms, mentorių pasirinkimas ir daugiau informacijos pateikta šiame puslapyje.
Registracija vyksta iki lapkričio 10 d.
Iškilus klausimų kreipkitės el. paštu mokslasirreligija@gmail.com
Gegužės 9-14 d. nuotoliniu būdu vykusioje 2021 m. Europos praktinėje gamtos mokslų olimpiadoje Lietuvai atstovavusios komandos pelnė komandinius aukso ir bronzos medalius.
Vasario 23 d. vėl prasideda jau ketvirtus metus skaičiuojančios Mokslo-Lab olimpiados penktokams! Kuo Mokslo-Lab išsiskiria iš kitų panašių olimpiadų? Jos vyksta internetu ir yra visiškai nemokamos!
Tau 14 -19 metų? Gyveni Lietuvoje? Kalbi laisvai angliškai? Jei tave domina kaip veikia smegenys, tada ši olimpiada Tau!
Skelbiamos konkurso, skirto DNR dienai minėti Lietuvoje, 2021 temos:
Dalyvaukite ir laimėkite net 1000 Eur! Kaip tai padaryti? Pasidalink originalia idėja, kuri padėtų mažinti energijos vartojimą, ir laimėk!
Pranešame, jog dėl susidariusios situacijos keičiasi olimpiadų ir renginių grafikas. Renginių grafiko pakeitimus galite rasti čia.
Skelbiame informaciją apie dėl koronaviruso pandemijos atsiradusius Lietuvos mokinių olimpiadų tvarkaraščio pakeitimus:
Vasario 24 d. vėl prasideda jau trečius metus skaičiuojančios Mokslo-Lab olimpiados penktokams! Kuo Mokslo-Lab išsiskiria iš kitų panašių projektų? Jas organizuoja moksleiviai!