Olimpiados.lt
Kita

Baigėsi Lietuvos Brain Bee 2023 olimpiada

3-čioji Lietuvos Neuromokslų Brain Bee olimpiada įvyko Balandžio 15 dieną. Į respublikinį renginį buvo atrinkti ir pakviesti dalyvauti 50 moksleivių, kurie varžėsi žiniomis visą dieną. Po labai atkaklios kovos pirmuose trijuose etapuose į finalinį turą buvo pakviesti 6 dalyviai, kurie surinko daugiausiai taškų. Šis šešetukas turėjo galimybę išbandyti tiesioginę klausimų-atsakymų užduotį, po kurios buvo paskelbti galutiniai rezultatai.

Pirmąją vietą užėmė Benedict Martinas Magee iš Kauno surinkęs 99 taškus. Antroje vietoje - Ainis Lukša kaip pat iš Kauno, surinko 76.5 taškus. Trečioje vietoje - Vilnietis Mykolas Undzėnas surinkęs 72 taškus.

Ketvirtoje vietoje - Aleksandra Vaišvilaitė surinko 62.5 taškus. O penktąją vietą pasidalino Emilija Viltė Gylytė su Kamile Kazinevičiūte, kurios surinko po 60 taškų.

Olimpiados metu moksleiviai turėjo galimybę pasiklausyti trijų pranešimų. Pirmiausiai prof. Silvia Benavides Varela iš Padovos Universiteto (Italija) papasakojo apie taip, kaip formuojasi mūsų atsiminimai smegenyse. Vėliau per kitą pertrauką po pietų prof. Caroline Garcia Forlim iš Hamburgo universiteto kalbėjo apie klinikinius smegenų tyrimus įvardinant diagnozes. Ir galiausiai mūsų praeitų metų čempionė Ugnė Birštonaitė pasidalino savo patirtimi iš praeitų metų tarptautinės olimpiados.

Taigi, jau greitu laiku rugpjūčio mėnesį (1-5 dienomis) Benedict atstovaus Lietuvą tarptautiniame turnyre International Brain Bee nuotoliniu būdu.

Linkime jam gerai pasiruošti, sėkmingai pasirodyti IBB 2023 ir gražiausių įspūdžių!