Olimpiados.lt

Kvietimas dalyvauti edukaciniame projekte „Rūpinamės 1863 m. sukilimo paveldu”

Lenkijos institutas Vilniuje, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos kultūrų forumas bei Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras maloniai kviečia mokinius dalyvauti edukaciniame projekte „Rūpinamės 1863 m. sukilimo paveldu”. Projektas skirtas 8–12 klasių mokiniams.

Skaityti daugiau...

22-osios Lietuvos istorijos olimpiados III turui pasibaigus

Pateikiame XXII-osios Lietuvos mokinių istorijos olimpiados III turo, vykusio balandžio 14-15 dienomis Kėdainių šviesiojoje gimnazijoje, užduotis su atsakymais, nugalėtojų sąrašą ir keletą renginio nuotraukų.

III turo užduotys | atsakymai

Skaityti daugiau...

22-osios Lietuvos istorijos olimpiados III turas (dienotvarkė)

22-osios Lietuvos mokinių istorijos olimpiados III turas šiemet vyks balandžio 14-15 dienomis Kėdainių šviesiojoje gimnazijoje (Didžioji g. 62). Tema - „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kultūros istorija nuo valstybės sukūrimo iki jos žlugimo (1236-1795 m.)“.

Pateikiame renginio dienotvarkę.


Nacionalinė politologijos olimpiada 2012

Asociacija „Visuomenė be sienų“, bendradarbiaudama su Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetu, penktus metus iš eilės organizuoja Nacionalinę politologijos olimpiadą, kurioje kviečiami dalyvauti visų Lietuvos gimnazijų ir mokyklų 9-12 klasių mokiniai ir užsienyje gyvenantys vyresniųjų klasių moksleiviai.

Skaityti daugiau...

XXII Lietuvos mokinių istorijos olimpiados programa (II turas)

Atsižvelgus į suinteresuotų Lietuvos mokyklų istorijos mokytojų pastabas, skelbiamas galutinis XXII Lietuvos mokinių istorijos olimpiados programos variantas. Programos rengėjai dėkoja visiems kolegoms, pateikusiam savo pastebėjimus ir patarimus.

Olimpiados rajonų/miestų (II) turas vyko 2012 vasario 14 d. Skelbiamos II turo užduotys ir atsakymai.


Paaiškėjo istorijos olimpiados programa! [atnaujinta 11.11.21]

Skelbiame XXII Lietuvos mokinių istorijos olimpiados programą (galutinis variantas).


Istorijos olimpiados tema

Informuojame, kad 2012m. XXII Lietuvos mokinių istorijos olimpiados tema ir programa bus paskelbta 2011m. lapkričio mėn.


Lietuvos mokinių 2011 metų istorijos olimpiada [+REZULTATAI]

XXI istorijos olimpiada vyko balandžio 16 - 17 dienomis Biržų „Saulės“ gimnazijoje (Vytauto g. 32, Biržai)

Olimpiados rezultatai - vertinimo komisijos protokole.Užduotys

DienotvarkėDeleguotų mokinių sąrašas


Istorijos olimpiada [+ užduotys, atsakymai]

2011 m. Lietuvos jaunųjų istorikų 21 - osios olimpiados  tema - Lietuvos valstybės sienų ir ploto raida XIII-XX a.

Skaityti daugiau...

Respublikinis LDK rašinių konkursas

Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė - Vidurio ir Rytų Europos pilietinės visuomenės bastionas ar Europos piktžaizdė, imperija ar istorinių aplinkybių auka? Artėjančios 220-tosios Abiejų Tautų Respublikos 1791 m. gegužės 3 d. konstitucijos metinės - proga dar kartą pamąstyti apie šiuolaikinės Lietuvos visuomenės santykį su LDK palikimu.

Kauno technologijos universiteto gimnazija ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės institutas kviečia visos Lietuvos 10 - 12 klasių moksleivius dalyvauti „Respublikiniame Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės rašinių konkurse". Konkursui teikiamuose rašiniuose turėtų būti apmąstoma ir vertinama LDK visuomenės ir politikos patirtis, vertybės ir idėjos šiandieninės Lietuvos raidos kontekste. Dalyviai iki 2010 m. gruodžio 15 d. turėtų atsiųsti rašinius pagal vieną iš siūlomų temų:

Skaityti daugiau...

XX Lietuvos mokinių istorijos olimpiados rezultatai+užduotys

Jau galite sužinoti XX Lietuvos mokinių istorijos olimpiados, vykusios balandžio 16 - 17 dienomis, rezultatus:

I-osios finalo dalies rezultatai

Galutiniai rezultatai

Protokolas

Olimpiados užduotys ir jų atsakymai


Nacionalinės politologijos olimpiados rezultatai

Kovo 21 dieną Vytauto Didžiojo universitete įvyko Nacionalinės politologijos olimpiados finalas, kuriame dalyvavo 15 geriausiai pirmajame etape pasirodžiusių moksleivių. Jo metu dalyviai turėjo atlikti užduotis žodžiu bei raštu, juos vertino komisija, vadovaujama VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto prodekano dr. Lino Venclausko.

Skaityti daugiau...

2010 m. istorijos olimpiados II etapo užduotys

Jau galite pasitikrinti, kaip sekėsi 2010 m. istorijos olimpiados II etape. Bibliotekoje rasite šio etapo užduotis ir sprendimus.