Olimpiados.lt
Istorija

Nacionalinė politologijos olimpiada 2012

Asociacija „Visuomenė be sienų“, bendradarbiaudama su Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetu, penktus metus iš eilės organizuoja Nacionalinę politologijos olimpiadą, kurioje kviečiami dalyvauti visų Lietuvos gimnazijų ir mokyklų 9-12 klasių mokiniai ir užsienyje gyvenantys vyresniųjų klasių moksleiviai.

Politologijos olimpiada vyks dviem etapais: pirmasis (atrankinis) - nuotoliniu būdu, atsiunčiant esė viena iš nurodytų temų (priimami tik individualūs darbai), o antrasis (finalinis), jungiantis teorijos klausimus raštu ir žodinę dalį diskusijos-debatų forma, - Vytauto Didžiojo universitete, Kaune. Į antrojo etapo klausimus raštu dalyviams pageidaujant sudarysime galimybę atsakyti pasirinkta kalba: lietuvių, rusų, lenkų, anglų arba vokiečių.

Olimpiados globėjas Europos Parlamento narys prof. Leonidas Donskis prizininkams dovanoja kelionę į EP, jų laukia ir kitų partnerių prizai bei suvenyrai.

Pirmojo etapo esė temos (pasirinkite vieną):

  1. 1. Europos Sąjungos vaidmuo užtikrinant žmogaus teisių apsaugą šalyse narėse (galima vienos šalies analizė).
  2. 2. Kelias į 2012 Seimo rinkimus ir Lietuva po jų.
  3. 3. Lietuvos energetinis saugumas: grėsmės, iššūkiai. Energetinio saugumo didinimo galimybės: esminės kryptys bei veiksniai.
  4. 4. S. Narutavičiaus 150 metų jubiliejus. Du broliai: Lietuvos nepriklausomybės signataras ir Lenkijos pirmasis prezidentas. Kiek gili Lietuvoje mažumų problema ir ko galima pasimokyti iš praeities?
  5. 5. Dviguba pilietybė Lietuvoje: ar ji mums reikalinga?
  6. 6. Krizės ES priežastys, tikėtinos pasekmės ir galimi sprendimo būdai. Kokias tarpvyriausybinio bendradarbiavimo problemas atskleidžia ES ištikusi krizė? ES stabilumo ir gyvybingumo perspektyvos.
  7. 7. Valdžios institucijų sprendimai: tarp galimybės priešintis ir teisinės valstybės principų.
  8. 8. Ar pagrindinis Lietuvos įstatymas – Konstitucija – atitinka šių dienų aktualijas? Kada ateina laikas keisti Konstituciją?
  9. 9. Tai, ką visuomenė turi žinoti, ir tai, kas visuomenei įdomu apie politikus: kaip surasti pusiausvyrą?
  10. 10. Europos Sąjungos įtaka vidaus politikai: ar gali ES daryti įtaką šalies narės Konstitucijai?

Rekomenduojama esė apimtis – nuo 800 iki 1000 žodžių. Tekstą pasirinkta tema prašome atsiųsti nuo vasario 16 iki kovo 11 dienos (imtinai) elektroniniu paštu olimpiada@visuomene.lt.

Antrasis etapas numatomas balandžio 21-22 dienomis Kaune. Neturintys kur apsistoti dalyviai bus apgyvendinti VDU.

Daugiau informacijos – www.olimpiada.visuomene.lt.