Kovo 14 dieną Vilniaus universitetas ir vėl sutrauks moksleivius iš visos Lietuvos: antrą kartą vyks Lotynų kalbos ir Antikos kultūros olimpiada, į kurią susirinks beveik 100 moksleivių ir mokytojų iš visos Lietuvos. Olimpiados programą rasite čia.
Olimpiados ištakos – net šešerius metus organizuotas Antikos žinių konkursas, kurio svarbą įvertino Švietimo ir mokslo ministerija: 2013 m. metais renginiui suteiktas nacionalinis statusas.
„Mes, klasikai mokslininkai ir pedagogai, dėstantys klasikines kalbas bei Antikos kultūros dalykus, bei klasikinės kultūros mėgėjai, skiriame daug dėmesio pilietinių vertybių ir europietiškos tapatybės ugdymui bei visuomenės švietimui. Kai kasmetinėse Europos klasikų asamblėjose klausaisi ataskaitų apie klasikinių studijų padėtį atskirose Europos šalyse, kuriose lotynų kalbos mokosi šimtai tūkstančių vaikų nuo 10 metų amžiaus, o graikų kalbos besimokančių moksleivių skaičius siekia kelias dešimtis tūkstančių, kur gražiai dera įvairių tipų – realinės, humanitarinės, arba klasikinės – gimnazijos, supranti – Lietuvai, kaip garbingai Europos Sąjungos narei, dera neatsilikti nuo šalių kaimynių“, sakė renginį organizuojančios Klasikų asociacijos pirmininkė, Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto prodekanė doc. dr. Nijolė Juchnevičienė.
Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto dekanas doc. dr. Antanas Smetona, sveikindamas olimpiadoje dalyvauti pasiryžusius šalies moksleivius, pabrėžė elitinio išsilavinimo svarbą. „Mokėti kalbas ir literatūrą, pažinti senąją kultūrą yra taip pat svarbu kaip ir išmanyti matematiką. Atrodytų, kad šių dalykų sugretinti neįmanoma, bet klasikinės studijos, kaip ir tikslieji mokslai, padeda sudėlioti mintis į tinkamas vietas. Kiekvienas iš Jūsų jau esate nugalėtojai, o tuo pačiu ir augantis visuomenės elitas“, sakė A. Smetona.
Renginio išskirtinę svarbą liudija ir tai, kad po užduočių sprendimo olimpiados dalyviai pirmieji turės galimybę tą patį vakarą kovo 14 d. stebėti išskirtinę Klasikų teatro trupės spektaklio „Elektra“ premjerą. Šis spektaklis jau birželio mėnesį taps „Kultūros nakties“ programos dalimi ir džiugins gerokai platesnę Vilniaus publiką.
Lotynų kalbos ir Antikos žinių olimpiadą organizuoja Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Vilniaus universiteto Filologijos fakultetas ir Klasikų asociacija.
Parengė Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras