Olimpiados.lt
Ekonomika

19–oji Lietuvos mokinių ekonomikos ir verslo olimpiada

Šių metų kovo 16 dieną pirmą kartą Šiaulių universiteto Centrinėje bibliotekoje vyko 19 – oji Lietuvos mokinių ekonomikos ir verslo olimpiada. Šiaulių universitetas sulaukė daugybės Ekonomika ir verslu besidominčių mokinių, kurie varžėsi dėl aukščiausių apdovanojimų Lietuvoje ir teisės tapti geriausiais ekonomikos ir verslo mokslų žinovais.

19-ojoje Lietuvos mokinių ekonomikos ir verslo olimpiadoje dalyvavo 78 mokiniai ir 22 juos atlydėję mokytojai, kurie atvyko iš 17 Lietuvos (Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Utenos, Kėdainių, Jonavos, Mažeikių, Kretingos, Palangos, Ignalinos, Raseinių, Širvintų, Šakių, Šilutės, Biržų) mokyklų bei gimnazijų.

Kol mokiniai atliko olimpiados užduotis, mokytojams suorganizuotas ekonomikos ir verslo seminaras, kur pranešimus skaitė universiteto dėstytojai ir verslo atstovai.

Olimpiados nugalėtojai apdovanoti LR Švietimo ir mokslo ministerijos diplomais ir pagyrimo raštais. I laipsnio diplomai įteikti 4 mokiniams, II laipsnio diplomais apdovanoti 6 mokiniai, III laipsnio diplomai įteikti 9 mokiniams. 11 gabių ir talentingų mokinių gavo pagyrimo raštus.

Olimpiados metu 3 mokiniams buvo suteikti ekonomikos ir verslo olimpiados laureato vardai. Laureatais tapo Šiaulių Didždvario gimnazijos 12 klasės mokiniai M. Čegys ir P. Urbonas bei Šiaulių universiteto gimnazijos dvyliktokė I. Bernotaitė. LR Švietimo ir mokslo ministerija Padėkos raštais apdovanojo ir laureatus parengusius mokytojus D. Virbickaitę ir K. Nosamienę.

Olimpiadą inicijavo Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir Šiaulių universiteto Socialinių mokslų fakultetas.

Olimpiadoje dalyvavo kitų Lietuvos universitetų (VGTU, KTU, KU, ASU) Ekonomikos ir vadybos fakultetų dekanai bei verslo atstovai.

Olimpiados užduotys bei atsakymai

Olimpiados protokolas

Dalyvių rezultatai