Olimpiados.lt
Ekonomika

21-oji Lietuvos mokinių ekonomikos ir verslo olimpiada

Lietuvos respublikos Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto Verslo vadybos fakultetas (VGTU VVF) š. m. balandžio 17 d. organizuoja 21-ąją Lietuvos mokinių ekonomikos ir verslo olimpiadą, į kurią susirinks geriausių rezultatų regioniniame etape pasiekę mokiniai. Šiemet susirinks 86 dalyviai iš 21 savivaldybės, skelbiame renginio išsamią dienotvarkę. Primename, kad renginyje visiems atvyksiantiems būtina turėti asmens dokumentą. 

 Regioninis Lietuvos mokinių ekonomikos ir verslo olimpiados etapas įvyko vasario 27 d. Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Mažeikių, Panevėžio, Šilutės, Šiaulių, Visagino ir Vilniaus miestuose. Regioniniame etape iš viso dalyvavo 252 mokiniai, besimokantys 9–12 klasėse. Daugiausia dalyvių buvo sulaukta iš Kauno miesto ir rajono mokyklų. “Įvertinus didelį mokinių susidomėjimą bei platų regionų įsitraukimą, matyti, jog šiuolaikinis jaunimas ne tik geba kritiškai vertinti ekonomines ir verslo problemas, bet ir aktyviai domisi ekonomine situacija Lietuvoje ir pasaulyje“, – teigė VVF dekanė prof. Jelena Stankevičienė. 

Regioniniam olimpiados etapui užduotis rengė VVF Socialinės ekonomikos ir vadybos, Įmonių ekonomikos ir vadybos bei Finansų inžinerijos katedrų dėstytojai. Olimpiados programa apėmė temas iš mikroekonomikos, makroekonomikos ir finansų: ekonomikos samprata, rinkos ekonomika, verslo organizavimas, valstybė ir jos biudžetas, ekonomikos augimas, ekonominė integracija ir Europos Sąjunga, pinigai ir bankai, verslo finansavimas, verslo apskaita ir kita. Olimpiados užduotys buvo dviejų tipų: pradžioje mokiniams pateikti spręsti ekonomikos ir verslo uždaviniai, o vėliau – iš 30 klausimų sudarytas ekonomikos ir verslo žinių testas. 

Lietuvos mokinių ekonomikos ir verslo olimpiados tikslas – skatinti mokinius domėtis ekonomika ir verslu, ugdyti rinkos ekonomikos supratimą. Olimpiada organizuojama 11–12 klasių mokymosi kursų pagrindu dviem etapais: pirmasis etapas – regioninis, antrasis etapas – šalies, į kurį kviečiami sėkmingiausiai regioniniame etape pasirodę dalyviai.