Olimpiados.lt
Kita

„Academic Brother“ universitetų mentorystės projektas pradeda naują etapą

Praėjusiais metais savo veiklą pradėjęs projektas „Academic Brother“ šiais metais grįžta atsinaujinęs ir pasiruošęs dar labiau padėti moksleiviams, stojantiems į užsienio universitetus.

Vis daugiau gabių Lietuvos jaunuolių nusprendžia išvykti studijuoti į užsienio šalis; ne taip retai jiems pasiseka pakliūti ir pasaulio reitingų viršūnėms priklausančius universitetus. Tačiau dažnu atveju net ir gabiems jaunuoliams yra sudėtinga visapusiškai ir tiksliai įvertinti savo galimybes bei norus ir priimti teisingiausią sprendimą dėl studijų krypties ar universiteto.

„Academic Brother“ mentorystės projektas siekia užpildyti šią spragą. Tai – savanoriška studentų iniciatyva, kurios tikslas yra padėti gabiems ir motyvuotiems paskutiniųjų klasių moksleiviams siekti aukštojo išsilavinimo geriausiuose pasaulio universitetuose; tuo pačiu siekiama burti tarptautinę lietuvių studentų bei mokslininkų akademinę bendruomenę.

Projektas startavo pernai Kembridžo universiteto lietuvių bendrijos (CULS) iniciatyva, o šiais metais plėtėsi, į organizatorių gretas oficialiai įsijungus ir Oksfordo universiteto lietuvių bendrijai (OULS) bei užmezgus ryšius su giminingu „LT Big Brother“ mentorystės projektu. Jau galime pasidžiaugti puikiais rezultatais. Į projektą užsiregistravo daugiau nei 100 moksleivių iš Lietuvos, kuriems sutiko padėti virš šimto studentų, daugelis jų – iš geriausių JK universitetų. Pasirodžius stojimo rezultatams, paaiškėjo, kad net 38% bandžiusiųjų gavo kvietimus studijuoti prestižiniuose Kembridžo ir Oksfordo universitetuose. Taip pat daugelis dalyvių įstojo į Londono, Edinburgh'o, Durham'o, Warwick'o ar kitus žymius universitetus.

Projekto esmė – daugiau patirties ir žinių turintys mentoriai-studentai konsultuoja bei pataria abiturientams įvairiais stojimo į universitetus klausimais: kurį universitetą ar koledžą pasirinkti, į ką būtina atsižvelgti stojant, kaip pildyti paraiškos formas, ir kt. Nors daugiausia buvo bendraujama internetu, Lietuvoje ne kartą vyko ir gyvi susitikimai, kurių metu moksleiviai bei studentai susipažino vieni su kitais, kalbėjosi apie savo ateities planus ar šiaip šnekučiavosi prie arbatos puodelio.

Šiais metais projektas vyks dviem etapais – stojimo į Oksbridžo universitetus bei stojimo į kitus universitetus (dėl skirtingų stojimo procedūrų). Bus siekiama suteikti dar didesnes galimybes bei geresnį paruošimą: dalyviai galės laisvai kontaktuoti su kitais „Academic Brother“ studentais ir moksleiviais, dalintis savo patirtimi ar klausti patarimų; be to, kaip ir praėjusiais metais, bus rengiami gyvi ir gausūs susitikimai Lietuvoje. O vasaros pabaigoje planuojama suteikti moksleiviams unikalią galimybę visapusiškai pasiruošti Oksbridžo stojimams kelių dienų stovykloje Lietuvoje, kurią ves ir dalyvius asmeniškai konsultuos esami ar buvę Oksbridžo studentai.

Neseniai vykęs baigiamasis renginys Kaune pažymėjo sėkmingą pirmųjų metų pabaigą. Esame dėkingi visiems aktyviai dalyvavusiems mokiniams ir mentoriams ir su nekantrumu laukiame paraiškų naujajam AB projekto etapui! Šiais metais registracija pradedama anksčiau – gegužės 15 d., tad kviečiame nepražiopsoti, sekti naujienas bei informaciją www.academicbrother.lt ir "Facebook" paskyroje bei siųsti dalyvio anketas!

Taip pat kviečiame visus, palaikančius projekto idėją, paremti savanorišką „Academic Brother“ organizaciją paskiriant 2 proc. paramą. Visos surinktos lėšos bus skirtos projekto vykdymui ateinančiais akademiniais metais. Kaip tai padaryti, galite sužinoti čia. AČIŪ!