Olimpiados.lt
Filologija

Apdovanoti 41-ojo tarptautinio jaunimo epistolinio rašinio konkurso nacionalinio etapo laimėtojai

Šiemet mokiniai konkursui pateikė rašinius tema „Parašyk tave žavinčiam sportininkui ar sporto pasaulio atstovui laišką apie tai, ką tau reiškia Olimpinės žaidynės". Iš viso nacionaliniame etape dalyvavo 93 mokyklos, atsiuntusios beveik 100 mokinių rašinių. Apdovanojimų ceremonijoje dalyvavo ir pačio pačiausio laiško autoriaus Varėnos rajono Matuizų vidurinės mokyklos mokinio Tautvydo Marcinkevičiaus adresatas – vienas geriausių Lietuvos raitelių Benas Gutkauskas, kuriam konkurso laimėtojas įteikė savo rašytą laišką.

Dvylikamečio T. Marcinkevičiaus rašinys (mokytoja Vilma Pavalkienė) išverstas į prancūzų kalbą ir išsiųstas Pasaulinės pašto sąjungos Tarptautiniam biurui, kur bus vertinamas tarptautinės komisijos. Antrajam šio konkurso etapui rašinius pateikia mokiniai iš viso pasaulio.

Tarptautinis jaunimo epistolinio rašinio konkursas rengiamas nuo 1971-ųjų. Jį rengia Pasaulinės pašto sąjungos Tarptautinis biuras kartu su Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija UNESCO.

Lietuvoje šį konkursą organizuoja AB Lietuvos paštas kartu su Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centru. Konkursą remia Susisiekimo bei Švietimo ir mokslo ministerijos.

Pridedame visų laimėtojų sąrašą ir geriausią laišką.