Olimpiados.lt
Geografija

Auksas ir bronza IX pasaulinėje geografijos olimpiadoje

Rugpjūčio 21-26 d. Vokietijos didmiestyje Kiolne Lietuvos mokiniai IX pasaulinėje geografijos olimpiadoje pelnė vieną aukso ir vieną bronzos medalį, o absoliučioje įskaitoje užėmė devintą komandinę vietą.

IX tarptautinėje geografijos olimpiadoje dalyvavo 32 valstybių komandos iš 5 žemynų. Renginyje dalyvavo 124 dalyviai. Mokinius lydėjo ir renginį stebėjo apie 70 vadovų.

Ši olimpiada vyksta po Tarptautinės geografų draugijos skėčiu ir derinama prie Tarptautinio geografų kongreso, kurio iškilmingas atidarymas Kiolnio filharmonijoje įvyko rugpjūčio 26 dieną. Tą patį sekmadienio vakarą, atidarymo ceremonijos pabaigoje, maždaug 2400 kongreso dalyvių iš 85 pasaulio valstybių akivaizdoje Šiaurės Reino Vestfalijos žemės švietimo ministrė Silvia Lauren apibendrino IX-ąją Pasaulinę geografijos olimpiadą ir iškilmingai įteikė aukso medalius mokiniams. Lietuvos vardas nuskambėjo solidžiausiame pasaulio geografų renginyje. Aukso medalio laimėtojų fotografija ir pavardės bei šalys pateko į Vokietijos žiniasklaidos priemones, siužetas apie aukso medalio laimėtojus rodytas per Vokietijos televiziją. Pasibaigus 32-ojo geografų kongreso atidarymo ceremonijai, pasveikinti visą Lietuvos komandą, o ypač aukso ir bronzos medalių laimėtojus, atskubėjo šiame kongrese dalyvaujanti Lietuvos geografų draugijos prezidentė gerb. Dovilė Krupickaitė.

Aukso medalį pelnė Vilniaus Licėjaus mokinys Rimgaudas Stundžia (mokytoja Jolita Milaknienė).

Bronzos medalį pelnė Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijos mokinys Paulius Miečius (mokytoja Laima Uosytė).

Gitana Grudytė iš Klaipėdos "Ąžuolyno" gimnazijos bei Augustė Ragelytė iš Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijos parodė neblogą rezultatą, gerai atliko kai kurias užduotis, tačiau liko už medalių ribos. Visi Lietuvos komandos mokiniai gavo olimpiados dalyvių sertifikatus.

Mokinius į olimpiadą lydėjo ir jų papildomu bei kryptingu ruošimu 2011 m. ir 2012 m. rūpinosi geografas Rytas Šalna ir Vilniaus Naujamiesčio vidurinės mokyklos geografijos mokytojas ekspertas ir vadovėlių autorius Georgijus Sapožnikovas.

Ši pasaulinė olimpiada jau penktoji, kurioje dalyvavo mūsų mokiniai ir svarbi tuo, kad jau antrąjį kartą mūsų šalies jaunieji geografai pelno aukso medalį. Nors šioje olimpiadoje jis buvo įteiktas 10 geriausiai pasirodžiusių dalyvių, auksas, kaip jam ir priklauso, yra vertinamas labiausiai. Lietuva susilaukė labai daug nuoširdžių sveikinimų iš įvairių komandų atstovų bei organizatorių. Pasirodo, kad tarp vadovų buvo ir tokių, kurie prisimena Adomo Pilinkaus auksą Taivane ir mūsų šių metų sėkmę jau laiko ne atsitiktinumu.

IGEO 2012 olimpiados Vokietijoje mūsų šalies komanda sudaryta po atrankos, kurią pavasarį organizavo Lietuvos geografijos mokytojų asociacija ir Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centras.

LGMA prezidentas Rytas Šalna