Olimpiados.lt
Biologija

BioSa pirmoji mini-praktika Šiauliuose!

Lapkričio 9 dieną, vėsų šeštadienį, Šiauliuose įvyko pirmoji Biologijos Sandraugos moksleivių mini-praktika, surengta šio miesto biologų prašymu. Į renginį atvyko nei daug, nei mažai – 6 studentai-lektoriai. Susirinkome mus noriai priėmusioje Šiaulių „Romuvos“ gimnazijoje. Greitosiomis įsikūrę modernioje biologijos klasėje moksleiviai nekantriai laukė paskaitų, paruoštų VU ir LSMU studentų.

Biologijos studentė Raminta pristatė mikrobiologijos moksle naudojamas bakterijų auginimo terpes, jų skirtumus ir kaip skirtingos bakterijos „renkasi“ sau gyvenimo sąlygas. Toliau estafetę perėmė biofizikas Ignas, su kuriuo apžvelgėme bakterijų gryninimo būdus ir atlikome jų klonavimo laboratorinį darbą. Pasirodo, užsiimti biotechnologija galima turint vos žvakę ir porą sąvaržėlių! Būtent tokiais paprastais įrankiais naudojomės perkeldami ir klonuodami ant mitybinės terpės E. coli ląsteles.

Kai nurimo šurmulys dėl dezinfekcinio skysčio dalybų, prie tribūnos stojo LSMU anatomijos būrelio atstovės Saulė, Dovilė ir Goda. Merginos pasiruošė tikrai nekukliai. Gavome ir kaulus atpažinti, galūnes konstruoti, ir kraujo spaudimą matuoti, susipažinome, kaip jis susidaro ir ką reiškia. Bandėme spręsti klinikinę situaciją – moters kaulai išretėjo, ir vargšė susilaužė šlaunikaulį. Moralas – nepamiršk, kuria puse ant stalo pasidėjai rentgenogramą!

Iš kažkur atsirado arbatos ir sausainių, todėl sukritome neoficialiam pabendravimui. Kelios mažos grupelės, keli šokinėjantys elementai, daug įdomių temų ir nuo mokslo jau pulsuojanti galva – ši jau prašėsi poilsio. Vilniaus gamtos mokslų studentai pasidalijo savo studijų patirtimi, Kauno medicinos studentės papasakojo apie probleminio mokymosi specifiką bei anatomijos būrelio veiklą. Pasidalijome ateities planais, geresnio rytojaus vizijomis, besidalindami ir paskutinį sausainį.

Už lango temo, į palangę nuolat barbeno rudeniškas lietus. Ši biologinė diena pasibaigė, ir pajudėjome ruoštis kitai, atradimų ir naujų patyrimų dienai.

BioSa7 kuratoriai dėkoja LSMU Studentų Mokslinės Draugijos Anatomijos būrelio atstovėms, VU studentams, pristačiusiems savo temas, Šiaulių „Romuvos“ gimnazijai už draugišką priėmimą, ir žinoma, patiems jauniesiems biologams, kurie nepatingėjo ir šeštadienį susirinko šiek tiek kitaip pažvelgti į savo mėgstamą mokslą.

"