Olimpiados.lt
Biologija

BioSa8 Žmogaus anatomijos ir fiziologijos praktika!

Balandžio 16-18 dienomis penkiolika Biologų Sandraugos aštuntojo sezono (BioSa8) narių turėjo neįkainojamą galimybę pasotinti savo žinių alkį Lietuvos sveikatos mokslų universitete. Ir ne bet kokių žinių, o gurmaniškai patiektų anatomijos subtilybių!

Viskas prasidėjo labai rimtai, iš anksto suplanuotu susitikimu Kauno traukinių stotyje; susitikimo aprangos kodas – laboratoriniai chalatai – turėjo mums padėti prisitaikyti prie universiteto ir miesto sąlygų, atpažinti savus. Po susipažinimo ir saldžių užkandžių Farmacijos fakultete keliavome į ekskursiją po jį; fakulteto laboratorijose pamatėm pačių įvairiausių dalykų: nuo besidarbuojančių išmintį ir motyvaciją spinduliuojančių studentų iki iš pirmo žvilgsnio įprastai atrodančių, bet iš tikrųjų labai ypatingų mikrobangų krosnelių. Vėliau Biochemijos būrelio pirmininkas Artūras Bružas išpasakojo mums visas nuodų paslaptis. Tada buvome supažindinti su klinikinio paciento ištyrimo, anamnezės, ypatumais, po kurių susirinkome universiteto bibliotekoje ir turėjome puikias protų muštynes.

Antrą dieną, iš pat ryto, keliavome į LSMU Centrinius rūmus, kuriuose profesorius Dainius H. Pauža pristatė Anatomijos Institutą. Popiet gydytoja Asta Krikščionaitienė išmokė mus suteikti pirmąją pagalbą nukentėjusiajam. Histologijos įdomybes parodė Histologijos ir Embriologijos būrelio pirmininkė Marija Bendikaitė. Pažiūrėję pro mikroskopus, pasidomėję žmogaus ląstelėmis klausėmės studenčių pranešimų apie Teisminę mediciną („CSI“ nemeluoja - iš žmogaus kaulų tikrai galime sužinoti jo amžių ir lytį). Grįžę į Anatomijos Institutą, vedami laboratorijos vedėjo Arnoldo Garšanovo apvaikščiojome Instituto patalpas, aplankėme muziejų. Paspoksoję į organų preparatus, sužinoję anatomijos studentų kasdienybę grįžome pas gerąsias studentes, kurios buvo paruošusios mums neeilinį vakarą – vyko klinikinių situacijų sprendimas. Turėjome parodyti savo sugebėjimus: kiek žinome apie ligas, ką išmokome pirmąją dieną ir kaip greitai sugebame nardyti tarp knygų ir jose ieškoti atsakymų. Jeigu esate matę rusų serialą „Rezidentai“, tai puikiai galite įsivaizduoti ir mus – tik mes visi esame mokiniai, o ir mūsų „viršininkės“ studentės mumis ne nusivylė, o džiaugėsi.

Paskutinės dienos rytą dalinomės savo pačių atsivežtais pristatymais įvairiausiomis ir įdomiausiomis temomis. Po to - linksmoji antroji klinikinių situacijų dalis. Galiausiai visą didingą savaitgalį vainikavo apdovanojimai, plojimai, padėkos, bendra nuotrauka ir, kad ir kaip bebūtų liūdna, atsisveikinimai.

Už neišdildomus įspūdžius, be galo prasmingą laiką Kaune ir visą šį puikų BioSa sezoną siunčiam savo padėkų plojimus ir didžiausius „ačiū“ rūpestingosioms studentėms Dovilei, Godai ir Saulei bei mūsų mylimiausiems kuratoriams Augustei, Austėjai, Elenai, Giedrei, Ignui ir Pranui. Iki kitų susitikimų!