Olimpiados.lt
Kita

Būsimieji mokslo lyderiai virto komanda

Lietuvos mokslas susiduria su opia problema: mokslininkams stinga kompetencijų, kaip savo tyrimų objektą paversti pajamas nešančia veikla arba ją parduoti finansavimą galinčiam teikti verslui. UAB „Mokslo vadybos centro“ organizuojama Jaunojo lyderio mokykla pirmoji Lietuvoje sieks spręsti šią problemą, organizuodama visus metus trunkančius mokymus jauniesiems mokslininkams.

Rugsėjo 25-26 dienomis vyko pirmasis Jaunojo lyderio mokyklos susitikimas. Penkiolika dalyvių, nuo mokinių iki doktorantų, susitiko kaimo turizmo sodyboje tam, kad suformuotų darnią komandą, su kuria iki pat birželio tobulins ir vystys savo idėjas, jungiančias mokslą ir verslą.

Tam, kad dalyviai geriau pažintų vieni kitus, mokymų vadovai Marius Poškus ir Domantas Širvinskas parengė programą, sudarytą iš komandinių žaidimų, kūrybinių užduočių ir asmeninių iššūkių.

Į Jaunojo lyderio mokyklą atrinkti įvairių mokslo sričių atstovai, todėl mokėsi ne tik iš patyrimų komandinėse užduotyse, bet ir vieni iš kitų. Vienas iš dalyvių, Rokas Petškevičius, savaitgalį apibūdino, taip: „Patiko viskas ir labai: kognityvinės neurologijos pagrindai, mados terminologija, semantinių tinklų veikimo apibendrinimas, biochemijos pradžiamokslis, stereotipų laužymas ir komandinis algoritmų galvojimas.“

Didžiausiu savaitgalio išbandymu tapo naktinis žygis, kurio metu per pilnatį ir rūkus būsimiems mokslo lyderiams teko brautis pro tankius eglynus, klimpti į pelkes bei bristi per pažliugusias pievas. Viso to tikslas - sukurti bendrumo jausmą stojant prieš iššūkius. Vakarą dalyviai pabaigė pirtyje nuoširdžiai aptardami dienos įvykius.

Po mėnesio, paskutinį spalio šeštadienį, vyks pirmasis mokymams skirtas susitikimas, kurio metu Jaunojo lyderio mokyklos mokiniai susipažins su verslo filosofija bei mokslo etika. Taip prasidės sunkus ir iššūkių pilnas mokslinės idėjos kelias į verslo pasaulį.

Mokslo vadybos centras – socialiai atsakinga verslo konsultacijų įmonė, šiuo metu organizuojanti Jaunojo lyderio mokyklą tam, kad padėtų jauniesiems mokslininkams įgyti žinių, reikalingų mokslo idėją realizuoti versle.