Olimpiados.lt
Kita

Dailės olimpiada - pavasarinė jaunųjų dailininkų akademija

„Sparnai. Nuo vėjo malūnų iki ...“

Lietuvoje, daugiausia Aukštaitijos regione, gana daug išlikusių vėjo malūnų, didelė dalis jų prastos būklės ir sparčiai nyksta. Jie įdomūs tiek istorine, etnografine prasme, tiek ir savo eksterjeru bei interjeru. Šiame regione mažai upių, todėl gyventojams teko statyti vėjo malūnus. Čia iškilo ne tik mediniai, bet ir iš molio plūkti statiniai. Vieni jų gaudė vėją sukiodami kepures, kiti prieš vėją gręžėsi visu korpusu.

Vėjo malūnai labai gražūs ir pagyvinantys peizažą statiniai, juose daug romantikos, laisvės fantazijai. Galime prisiminti M. Servanteso „Don Kichotą“, Leonardo da Vinčio kūrybą, mažųjų olandų tapytus peizažus. Tai galėtų būti ir laisvės sparnai, čia galima rasti sąsajų su J. Zikaro kūryba, su Pegasu – kūrybos simboliu ir pan.

Mokiniai gali daryti darbus iš natūros ir atlikti laisvas kūrybines užduotis sparnų tema, galimos kompozicijos panaudojant sparno motyvą kaip techninį elementą, su sparnuotais gyvūnais (vabzdžiai, paukščiai), fantastiniais sutvėrimais ir mechanizmais.

Renginio organizavimas mieste, rajone, apskrityje – iki 2012 m. vasario 6 d.

Respublikinis etapas – 2012 m. balandžio 3–4 d. Panevėžio dailės mokykloje (Ramygalos 16 A, LT-36210, Panevėžys), įėjimas iš Vilniaus g. 2

Dalyviai – bendrojo ugdymo, profesinių ir kitų mokyklų 9–12 klasių mokiniai.

Atnaujintos olimpiados sąlygos čia.

Informacijos pateikimo respublikiniam etapui data el. p. adresai ir tel.- iki kovo 1 d.

Dalyvių sąrašai, informacija apie atsivežamus darbus pateikiama el. paštu Dinai Mackevič

Dina.mackevic@lmitkc.lt

tel. (8 ~ 5) 2776301

Atsakingi asmenys

Vytautas Tallat-Kelpša 8 656 09490

daile@panevezys.omnitel.net

Dina Mackevič

Dina.mackevic@lmitkc.lt

tel. (8~5) 2776301