Olimpiados.lt
Kita

EUSO 2012 Lietuvos komanda

Pasibaigus atrankai paaiškėjo, kas šiemet atstovaus Lietuvai jubiliejinėje dešimtojoje Europos Sąjungos gamtos mokslų olimpiadoje (European Union Science Olympiad, EUSO 2012), balandžio 22-29 dienomis vyksiančioje Vilniuje!

Iš trisdešimties kandidatų atrinkti šeši laimingieji:

  • Ignas Urbonavičius, Vilniaus licėjus
  • Mindaugas Viršilas, Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazija
  • Edvinas Stankūnas, Kauno rajono Raudondvario gimnazija
  • Vytautė Boreikaitė, Vilniaus licėjus
  • Lukas Šteinys, Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazija
  • Vytautas Pečiukėnas, Kauno KTU gimnazija

Šie mokiniai buvo atrinkti pagal rezultatus gamtamokslinėse olimpiadose bei įrodė savo praktinius gebėjimus ir žinias specialios atrankos metu. Priminsime, jog EUSO metu dalyviai spręs 2 praktines užduotis komandose po tris. Užduotys lygiomis dalimis tikrina dalyvių gebėjimus biologijos, fizikos ir chemijos srityse.

Kartu su mokiniais į olimpiadą vyks Lietuvos delegacijos vadovai: Tomas Kivaras, Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos mokytojas (fizika, taip pat - delegacijos vadovas), Virginija Barbaravičiūtė, Vilniaus licėjaus mokytoja (chemija), ir Ieva Šiaulienė, Šiaulių Didždvario gimnazijos mokytoja (biologija).

Lietuviai pradėjo dalyvauti EUSO nuo 2007 metų. Tada vienintelė Lietuvos komanda laimėjo sidabro medalius. 2008 metais Lietuvai atstovavo jau dvi komandos ir buvo pasiektas dar įspūdingesnis rezultatas - auksas vienai komandai ir sidabras kitai. Vėliau tris metus iš eilės lietuvaičiai puošdavosi vien sidabru - 2009, 2010 ir 2011 metais buvo laimėta po du komandinius sidabro medalius. Kaip bus šiemet? Sakoma, kad namų sienos padeda, tad tikimės geriausių rezultatų ir linkime Lietuvos delegacijai didžiausios sėkmės!

Olimpiadą organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija bei ilgametę gamtamokslinio gabių vaikų ugdymo patirtį turinčios organizacijos: Lietuvos gamtos mokslų olimpiadų asociacija, Nacionalinė moksleivių akademija, Vilniaus universitetas, Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centras. Oficialus renginio Globėjas – Jo Ekscelencija Prezidentas Valdas Adamkus. Renginio partneriai – Vilniaus miesto savivaldybė bei Kauno miesto savivaldybė.

Šviežiausia informacija apie olimpiadą – www.euso2012.lt.