Olimpiados.lt
Ekonomika

Gabiausi ekonomikos mokslams šalies mokiniai susirungė Vytauto Didžiojo universitete

Balandžio 30 d. Vytauto Didžiojo universitete, Ekonomikos ir vadybos fakultete, buvo organizuota 17-oji Lietuvos mokinių ekonomikos ir verslo olimpiada. Olimpiadoje dalyvavo 65 mokiniai, jų mokytojai, svečiai iš Mykolo Romerio universiteto, Šiaulių universiteto, Vilniaus kolegijos, LR Švietimo ir mokslo ministerijos. Olimpiada Lietuvoje kasmet vyksta nuo 1994 metų, Vytauto Didžiojo universitete ji organizuota trečiąjį kartą (1996 m., 2001 m. ir 2011 m.) Olimpiados organizatoriai: LR Švietimo ir mokslo ministerija, Vytauto Didžiojo universitetas, Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centras. 

Olimpiados užduotis rengė Vytauto Didžiojo universiteto dėstytojai. Tuo metu, kai mokiniai sprendė olimpiados užduotis, mokinius atlydėjusieji mokytojai dalyvavo jiems parengtuose seminaruose. VDU rektorius prof. Zigmas Lydeka kartu su mokytojais analizavo Ekonomikos studijų ir mokslo vystymąsi Lietuvoje, universiteto dr. Dalia Kaupelytė kalbėjo apie Lietuvos pensijų sistemos reformą, Klaipėdos „Ąžuolyno” gimnazijos ekonomikos mokytojas ekspertas Edmundas Kvederis pasakojo apie išorinės motyvacijos didinimą IKT pagalba.Laisvalaikiu Olimpiados dalyviai linksmuoju troleibusu važiavo į Pažaislį, VDU Ekonomikos ir vadybos fakulteto prodekanas doc. dr. Vytautas Liesionis olimpiadininkus supažindino su universitetu.

„Labai puikus renginys“, „užduotys įvairios, originalios“, „malonus bendravimas ir priėmimas“, „ačiū organizatoriams“ rašė anketose Olimpiados dalyviai. Organizatoriai gavo ir pasiūlymų: „uždavinių sprendimams reikėtų palikti daugiau vietos“, „olimpiadą turėtumėte organizuoti anksčiau, nes dvyliktokai ruošiasi egzaminams“, „reikėtų daugiau taškų skirti už uždavinius“.

Olimpiados dalyviai ir organizatoriai buvo puikiai nusiteikę viso renginio metu. Vytauto Didžiojo universiteto Ekonomikos ir vadybos fakulteto dekanas prof. Pranas Žukauskas džiaugėsi atvykusiais svečiais. Ne tik prizinininkai, bet ir visi atvykę gavo rėmėjų dovanų. Olimpiados rėmėjai: Microsoft, parduotuvių tinklas „Galvosūkių pasaulis“, leidykla „TEV“, leidykla „Šviesa“, leidykla „Žara“, UAB „ Forum Cinemas“, viešbutis „Apple Economy Hotel“, UAB „Servantas“, mobiliųjų telekomunikacijų bendrovė „Omnitel“. Olimpiados draugas – Lietuvos Bankas.

Olimpiados nuotraukos Užduotys ir sprendimai Protokolas

LMITKC informacija