Olimpiados.lt
Filosofija

IPO XVIII nugalėtojai ir jų esė

Gegužės 21-23 dienomis Graikijos sostinėje Atėnuose, Europos kultūros bei vakarų filosofijos lopšyje, įvyko Tarptautinė filosofijos olimpiada (IPO). Joje dalyvavo mokiniai iš 23 pasaulio valstybių, o mūsų šaliai šiemet atstovavo Ignas Rubikas (Vilniaus licėjaus TB2 klasės mokinys) bei Paulina Drėgvaitė (Kauno Jėzuitų gimnazijos II a klasės mokinė).   Pasak vieno iš Lietuvos atstovų Igno Rubiko, nors olimpiada ir buvo trumpa (tik dvi dienos), tačiau nepaprastai turininga.

Pirmąją dieną mokiniai užsiėmė tiek akademine, tiek kultūrine veikla.  Keturias valandas rašė esė, kurios temos šiais metais buvo labiau orientuotos į socialinę bei politinę filosofiją. Buvo organizuota kelionė į Akropolį - filosofiškai reikšmingą vietą, kur gali įsivaizduot daugiau nei prieš du tūkstančius metų ant panteono laiptų kalbėdavusį Sokratą bei grožėtis atsiveriančiais miesto vaizdais. Tiesa, ši ekskursija, pasak dalyvių, buvusi vienintelė ir ta trukusi vos dvi valandas (nors oficialiai turėjo trukti penkias). Vis tik jaunieji filosofai nenusiminė ir tos pačios dienos vakarą surengė antrąją „ekskursiją" į Atėnų centrą.

Antrąją dieną vyko apdovanojimų ceremonija. Medalių mūsiškiai nepelnė, tačiau Ignas Rubikas buvo apdovanotas pagyrimo raštu.

Olimpiada dalyviai liko patenkinti, o ir bendraminčiai, sutikti Graikijoje, be abejo, neliks užmiršti  - lietuviai šiais metais jau beveik „tradiciškai" susibendravo su kolegomis iš Suomijos.

Nugalėtojai ir jų esė:

Aukso medalis:

Aljaž Jelenko -(9,29)

Sidabro medalis:

Jae Huyn Yoo - (8,79) Kacper Kowalczyk - (8,00)

Bronzos medalis:

Tibor Backhausz - (8,96) Valeriu Alexandru Cuc - (8,54 ) Josef Piras - (8,13 )

Pagyrimo raštus gavo:

Erik Ramberg - (8,00) Ignas Rubikas - (7,87) Anita Ignatova - (7,80) Anna Smertina - (7,80) Alessio Rocca - (7,75)

Paul Kusse -(7,71)

Tae Heun KIM - (7,37) Tapani Pulkkinen - (7,25) Platias Nikolaos - (7,17) Henning Rognlien - (7,13)

Irina Horodinca - (7,13)

Muriel Leuenberger - (7,04) Chitra Adkar - (6,83) Nikolina Budan - (6,83) Firat Akova -(6,71)

Karoliina Juulia Pulkkinen - (6,67)

Visi rezultatai

Nuotraukos