Olimpiados.lt
Biologija

Iš Korėjos Lietuvos jaunieji biologai grįžta su pirmuoju auksu ir bronzomis

Liepos 11-18 d. Pietų Korėjos Čangvono (Changwon) mieste vykusioje 21-ojoje tarptautinėje biologijos olimpiadoje trečius metus iš eilės visi Lietuvos mokiniai pelnė apdovanojimus. Pirmąjį mūsų šalies istorijoje aukso medalį laimėjo Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijos abiturientas Julius Juodakis (mokyt. Jurga Ališauskienė). Su bronziniais apdovanojimais sugrįžta Šiaulių r. Bazilionų vidurinės mokyklos abiturientas Mantvydas Lopeta (mokyt. Edita Lopetienė), Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijos dvyliktokė Eglė Povilaitytė (mokyt. Vilhelmas Petkevičius) ir Kauno technologijos universiteto gimnazijos vienuoliktokė Emilija Emma (mokyt. Aldona Matiukienė). Lietuvaičiai šiame konkurse dalyvavo ketvirtąjį kartą, o šiais metais jie varžėsi su atstovais iš 60 valstybių.

Tradiciškai tarptautinėse olimpiadose laimi Azijos bei didžiųjų valstybių atstovai. Įspūdingą rezultatą pasiekęs Julius Juodakis ir du Vokietijos atstovai buvo vieninteliai Europos atstovai, atsiimantys garbingiausius apdovanojimus. Šiam jaunuoliui tai jau ne pirmas medalis - praėjusiais metais analogiškoje olimpiadoje Japonijoje jis pelnė sidabro medalį. Tokius laimėjimus turinčiam Juliui atsivertų geriausių pasaulio universitetų durys, tačiau jis nusprendė nuo rudens į molekulinės biologijos mokslus gilintis Vilniaus universitete. Lietuvoje studijuoti nusprendė ir Mantvydas bei Eglė. Emilija, pavasarį pelniusi Lietuvai sidabro medalį Europos Sąjungos gamtos mokslų olimpiadoje Švedijoje, taip pat ateityje planuoja studijuoti gyvybės mokslus.

Mokiniams olimpiadoje teko išspręsti virš 100 teorinių užduočių bei atlikti keturias praktines užduotis, kurių metu jie ne tik preparavo korėjietiškus vorus, bet ir nagrinėjo vietines augalų ir vabzdžių rūšis, tyrė pelių smegenyse perduodamus signalus. Organizatoriai užduotims buvo pasiruošę puikiai - mokiniai dirbo su naujausia įranga ir priemonėmis. Laisvalaikiu mokiniai susipažino su korėjietišku taekvondo, aplankė gražiausias budistų šventyklas, bet labiausiai akcentuoja draugišką atmosferą ir daugybę surastų draugų. Bendravimui su jais jie turėjo nemažai laiko - dėl Korėjoje vykstančių musoninių liūčių neretai buvo atsisakoma ekskursijų.

Komandos vadovai: Vilniaus universiteto docentė dr. Jurga Turčinavičienė, doktorantas Raimondas Šiukšta bei Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centro neformaliojo ugdymo organizatorius Paulius L. Tamošiūnas.

Lietuvos delegacija į Vilniaus oro uostą sugrįžta pirmadienį, liepos 19 d. 17.30 val. (skrydžio numeris AY133).