Olimpiados.lt
Geografija

Iš pasaulinės geomokslų olimpiados lietuviai parsiveža bronzą

Rugpjūčio 16 dieną Tarptautinėje geomokslų olimpiados bronzos medaliais buvo apdovanoti kauniečiai Gabrielė Tijūnaitytė, Markas Černiauskas ir Tomas Kvietkauskas.

Šiemet Tailande dėl čempionų titulo rungėsi moksleiviai iš Turkijos, Kinijos, Izraelio, Rusijos, Pakistano, Kanados, Tailando, Ispanijos, Vokietijos, Šri Lankos, Kambodžos, Brazilijos, Austrijos, Portugalijos...

Kiekviena valstybė delegavo po keturis moksleivius ir du jų kuratorius. Lietuvai atstovavo Gabrielė Tijūnaitytė, Miglė Šarpilo, kuriai iki laimėjimo pritrūko vos kelių taškų, Markas Černiauskas ir Tomas Kvietkauskas, taip pat Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto prodekanas dr. Ramūnas Skaudžius ir dokt. Vaida Kirkliauskaitė.

Kaip skelbia olimpiados organizatoriai, dalyviai šiemet turėjo pademonstruoti savo žinias apie žemės mokslus, įskaitant geologiją, geografiją, metereologiją, astronomiją ir kitus. Moksleiviams teko atlikti ir praktines užduotis.

Pirmą kartą geomokslų olimpiada surengta 2003 m. Pietų Korėjos gamtos mokslininkų draugijos iniciatyva. Tada ji buvo organizuota Kančanaburis provincijoje, esančioje maždaug 123 km į vakarus nuo Tailando sostinės Bankoko. Olimpiada kasmet vyksta vis kitoje šalyje. Lietuva šioje olimpiadoje dalyvauja pirmą kartą.