Olimpiados.lt
Fizika

Iš tarptautinės fizikos olimpiados Estijoje lietuviai grįžta su 2 sidabro medaliais

Liepos 15-24 d. Estijos miestuose Tartu ir Taline vyko 43-ioji tarptautinė fizikos olimpiada (IPhO, International Physics Olympiad), kurioje lietuviai parodė puikius rezultatus – iškovoti 2 sidabro medaliai bei 2 pagyrimo raštai.

Sidabro medalius iškovojo vienuoliktokai Žygimantas Stražnickas ir Daumantas Kavolis iš Vilniaus licėjaus (mokyt. D. Aleksienė), pagyrimo raštai atiteko vienuoliktokui Vilniaus licėjaus mokiniui Mantui Abazoriui bei Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos dvyliktokui Tomui Čerškui. Taip pat gerus rezultatus parodė ir penktasis komandos narys Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijos dvyliktokas Marius Kerys (mokyt. G.Dargienė). Komandai vadovavo bei pasiruošti padėjo Vilniaus universiteto profesorius Edmundas Kuokštis bei Vilniaus universiteto Taikomosios fizikos ir astronomijos instituto profesorius Pavlas Bogdanovičius.

Šiemet Estijoje vykusi olimpiada išsiskyrė itin netikėtais ir sudėtingais uždaviniais, tačiau tai nesutrukdė Lietuvos komandai iškovoti medalius. Iš viso tarpusavyje varžėsi geriausi fizikai iš 81 šalies, o geriausiu iš geriausiųjų paskelbtas moksleivis iš Vengrijos.

Oficialus olimpiados tinklapis http://www.ipho2012.ee/