Olimpiados.lt
Biologija

Konkursas DNR dienai paminėti

DNR diena pasaulyje minima nuo 2003 metų. Tais metais sukako 50 metų nuo DNR spiralės struktūros atradimo.

Tai – kasmetinis tarptautinis stulbinančių genetikos mokslo pasiekimų paminėjimas. Jau septintąjį kartą Europos ir devintąjį kartą Jungtinių Amerikos Valstijų mokiniai bus kviečiami dalyvauti rašinių konkurse, kurio svarbiausias tikslas – paskatinti mokinius apmąstyti, išanalizuoti ir pateikti savo mintis apie genetinių tyrimų ir jų taikymo gyvenime svarbą.

Rašinių konkursui laukiama iki 2014 m. vasario 24 d.

Lietuvos mokiniai konkurse dalyvauja taip pat septintąjį kartą. Net penki mokiniai ankstesniais metais yra gavę prizines vietas Europos mokinių rašinių konkurse.

Nacionalinį konkursą Lietuvoje organizuoja Lietuvos žmogaus genetikos draugija, Vilniaus universiteto Medicinos fakultetas, Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kartu su Rėmėjais. Pateikę geriausius rašinius mokiniai, kaip ir ankstesniais metais, gaus pažymėjimus ir bus apdovanoti vertingais prizais. Aktyvūs konkurso dalyviai bus kviečiami dalyvauti kasmetiniame DNR dienos minėjimo renginyje Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose 2014 m. balandžio 25 d., kur išklausys iškilios ir pasaulyje pagarsėjusios mokslininkės ir gydytojos genetikės, Rūtos Basel-Vanagaitės, šiuo metu gyvenančios Izraelyje, paskaitą, o taip pat turės galimybę apsilankyti ekskursijose, kurios organizuojamos ne tik Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Medicininės genetikos centre, bet ir partnerių – Biotechnologijos instituto bei biotechnologijų įmonių Biotechpharma ir Thermo Fisher Scientific - laboratorijose.

Rašinių konkurso nuostatus ir daugiau informacijos rasite:

www.geneticahumana.lt;

www.genetika.mf.vu.lt;

www.olimpiados.lt;

www.lmnsc.lt;

www.dnaday.eu.