Olimpiados.lt
Matematika

Kviečiame dalyvauti EMC matematikos olimpiadoje!

Visus kviečiame į ketvirtą kartą rengiamą tarptautinę European Mathematical Cup (EMC) olimpiadą! Olimpiadoje gali dalyvauti visi Lietuvos mokiniai. Tai puiki proga išbandyti savo jėgas su gabiausiais mokiniais iš visos Europos sprendžiant sudėtingus uždavinius!

Praeitais metais sulaukėmė gausaus būrio dalyvių, kurie pasirodė labai šauniai! Šiais metais olimpiada vyks gruodžio 12 d. VU Matematikos ir informatikos fakultete, Naugarduko g. 24 (įėjimas iš Šaltinių gatvės) nuo 10 valandos.

 Ketvirtus metus iš eilės įvairiuose Europos miestuose vykstantį EMC konkursą organizuoja grupelė Kroatijos matematikų. Konkurso dalyviai uždavinius sprendžia savo šalyse, uždavinių salygos būna išverstos į vietinę kalbą. Vėliau vietiniai organizatoriai atrenka 12 geriausiai pasirodžiusiųjų ir jų sprendimai yra siunčiami pagrindinei olimpiados komisijai Zagrebe.

Mokiniai varžosi dviejose kategorijose: Juniorų kategorijoje gali dalyvauti 17 metų nesulaukę jaunuoliai, kurie dar nė karto nėra dalyvavę Tarptautinėje matematikos olimpiadoje (IMO), tuo tarpu Seniorų kategorijoje gali dalyvauti visi moksleiviai (nepriklausomai nuo to, ar jiems leidžiama dalyvauti Juniorų kategorijoje). Visiems dalyviams pateikiami keturi uždaviniai, kurių sprendimui skiriamos 4 valandos. Sąlygos bus pateikiamos lietuviškai ir angliškai, sprendimus galima rašyti abiejomis kalbomis.

Daugiau informacijos apie konkursą galima rasti olimpiados tinklalapyje. Olimpiados nuostatai.

Ankstesnių metų užduotis galima rasti čia. Visus norinčius dalyvauti prašome užsiregistruoti.

Jeigu turite klausimų, galite rašyti emc.lithuania@gmail.com.

Iki susitikimo olipmiadoje!