Olimpiados.lt
Filologija

Lietuvių gimtosios kalbos ir literatūros olimpiados programa [papildyta]

Jau skelbiama lietuvių gimtosios kalbos ir literatūros olimpiados Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų mokiniams programa!

Olimpiados metu, jūsų laukia spektaklis "Jis ir Ji":

Kamerinis spektaklis pagal rašytojo Jono Biliūno (1879 - 1907) ir jo žmonos Julijos Janulaitytės - Biliūnienės (1880 - 1978) laiškus ir kūrybą. 

Scenarijaus autorė ir riežisierė Birutė MarAtlieka: aktoriai Birutė Mar ir Aleksas Kazanavičius Dalyvauja smuikininkas Sigitas Rubis Premjera - 2009 m. Anykščių koplyčioje Trukė - 1 val. 

Pjesę - spektaklį inspiravo J. Biliūno (1879 - 1907) žmonos Julijos Janulaitytės - Biliūnienės prisiminimai, taip pat Jono Biliūno ir Julijos atvirlaiškiai, siųsti vienas kitam iš Charkovo, Anykščių, Leipcigo, Berlyno, Ciuricho, Zakopanės. Beveik prieš šimtmetį, vos kelis metus tetrukusi Julijos ir J. Biliūno meilės istorija dabar išties primena romantišką Romeo ir Džiuljetos istoriją... "Jiedu abu ilgus metus gyveno toli nuo vienas kito; jiedu nei vienas ilgus metus nežinojo apie kitas kitą, kad abu kartu gyvena pasauly. Pagaliau jiedu susitiko... Abudu nustebo vienas kitą pamatę; abiejų vienu akies mirksniu sudrebėjo širdys krūtinėse; jiedviem rodėsi, kad jie seniai pasižįstą, kad jie jau yra vienas kitą matę. Ir jiedu padavė vienas antram ranką..." 

/Jonas Biliūnas "Jis ir ji"/