Čiurlionio miestas Druskininkai pavasarį pasitinka laukimu – į „Ryto“ gimnaziją kovo 15–16 dienomis iš visos Lietuvos ir užsienio sugužės lietuvių kalbos mylėtojai: 23 mokiniai iš užsienio lietuviškų mokyklų, 128 mokiniai iš Lietuvos mokyklų ir apie 100 jų mokytojų Kasmetinės lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų mokiniams šalies etapas šiemet rengiamas čia, kur Nemuno šlaituos mineraliniai šaltiniai šneką. Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų mokiniai galės ne tik savo kalbinį ir literatūrinį išmanymą atskleisti, bet ir pabendrauti viename gražiausių Lietuvos kurortų, tyro pušynų oro įkvėpti, o pageidaujantys ir papramogauti.
Lietuvos mokyklų mokiniai olimpiadoje turės atlikti autentiškas Vilniaus universiteto dėstytojų parengtas užduotis, rašys esė nurodyta tema. Užsienio lietuviškų mokyklų mokiniai Druskininkuose atliks kitokias – kalbos vartojimo, rašymo, kalbėjimo ir meninio skaitymo – užduotis. Visas atliktas užduotis tikrins kompetentinga Vilniaus universiteto, Lietuvos edukologijos universiteto, Lietuvių kalbos instituto mokslo darbuotojų ir lietuvių kalbos mokytojų komisija, kurios pirmininkė - Vilniaus universiteto Lietuvių literatūros katedros vedėja profesorė Dainora Pociūtė Abukevičienė.
Dvi dienas truksiančioje lietuvių kalbos šventėje renginių nestigs ne tik mokiniams – olimpiados dalyviams, bet ir juos atlydėjusiems mokytojams bei kitiems garbiems svečiams. Kovo 15 -osios rytą po registracijos vyks olimpiados atidarymas, po kurio mokiniai keliaus į paskirstytas erdves užduočių atlikti.
Mokiniams dirbant, mokytojai vyks susitikti su Druskininkų miesto savivaldybės darbuotojais, kurie svečiams pristatys kurortą; iškart po to laukia pasivaikščiojimas po miestą.
Pirmasis vakaras žada romantišką bendrą pasibuvimą. Gimnazijos aktų salėje olimpiados dalyvių, jųjų mokytojų ir šeimininkų lauks susitikimas su V. Vytautu Landsbergiu.
Šeštadienį, kovo 16-tą, meninį projektą „Druskininkų istorija ir legendos“ aktų salėje pristatys miesto gimnazistai. Svečiai galėsią pasidžiaugti istorijos, šokio, teatro, muzikos ir dailės dermės galimybėmis, mokinių ir mokytojų minčių atspindžiu scenoje.
Jau ketvirtąjį kartą olimpiadą organizuoja Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija bei Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, remia – Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, Vilniaus universitetas, Lietuvos edukologijos universitetas, Valstybinė lietuvių kalbos komisija bei Rašytojų sąjungos leidykla.
Iki malonaus pasimatymo kovo 15-ąją Druskininkuose – jaukioje 2013-ųjų kultūros erdvėje!