Olimpiados.lt
Filologija

Lietuvių kalbos šventė

„Kalnai kelmuoti, pakalnės nuplikę! / Kas jūsų grožei senobinei tiki?“ – klausia Antanas Baranauskas, o 25 mokiniai iš užsienio lietuviškų ir 128 mokiniai iš Lietuvos mokyklų atsako: „Mes!“. Šie mokiniai ir apie 100 mokytojų jau ruošiasi į daugelio žymių Lietuvos rašytojų gimtinėje, Anykščiuose, 2012 m. kultūros sostinėje, kovo 23–24 d. vyksiančią šventę – Lietuvių gimtosios kalbos ir literatūros olimpiadą.

Lietuvos mokyklų mokiniai šalies etape turės atlikti autentiškas Vilniaus universiteto dėstytojų parengtas užduotis, rašys esė nurodyta tema. Užsienio lietuviškų mokyklų mokiniai Anykščiuose atliks kitokias – kalbos vartojimo, rašymo, kalbėjimo ir meninio skaitymo – užduotis. Visas atliktas užduotis tikrins kompetentinga Vilniaus universiteto, Lietuvos edukologijos universiteto, Lietuvių kalbos instituto mokslo darbuotojų ir lietuvių kalbos mokytojų komisija.

Dvi dienas truksiančioje lietuvių kalbos šventėje vyks įvairių renginių tiek mokiniams, tiek mokytojams. Kovo 23 -iosios rytą po registracijos bus olimpiados atidarymas. Mokiniams atliekant pirmąsias užduotis, mokytojai galės leisti laiką Anykščių koplyčioje (Kamerinių menų centre), kur Antano Baranausko ir Antano Vienuolio – Žukausko memorialinio muziejaus darbuotojai pristatys edukacines programas. Papietavę olimpiados dalyviai atliks kitas užduotis, o mokytojai dalyvaus seminare. Pirmosios dienos programa baigsis vakarone su Anykščių kultūros centro etnorafiniu ansambliu „Valaukis“ (vad. Regina Stumburienė) ir Anykščių Antano Baranausko vidurinės mokyklos mokiniais. Kovo 24-ąją olimpiados dalyviai stebės spektaklį „JIS IR JI“ (pagal J. Biliūno ir J. Janulaitytės-Biliūnienės laiškus ir kūrybą), dalyvaus uždaryme ir aptars olimpiadą gardžiai užkandžiaudami.

Užsižiebs J. Biliūno laimės žiburiai, suoš A. Baranausko Anykščių šilelis, kai juos drebins jaunieji lietuvių gimtosios kalbos ir literatūros mylėtojai, minintys kasmetinę lietuvių kalbos šventę.

Iki pasimatymo Anykščiuose – 2012 metų kultūros sostinėje!