Olimpiados.lt
Kita

Lietuvių kalbos žinias gyventojai galės pasitikrinti ir paštu

Visi Lietuvos gyventojai, užsienio lietuviai, o taip pat ir lietuvių kalbą mokantys užsieniečiai vėl turės puikią progą pasitikrinti lietuvių kalbos žinias tradiciniame Nacionalinio diktanto konkurse, kurio pirmas etapas vyks vasario 23 dieną.

Diktantą bus galima rašyti ir namuose, o tekstą organizatoriams išsiųsti paštu. Tiesa, rašiusieji savarankiškai negalės konkuruoti dėl raštingiausiojo titulo. Projekto organizatoriai paštu gautus diktantus įsipareigoja patikrinti, ištaisyti ir grąžinti autoriams.

„Lietuvos paštas jau beveik šimtmetį padeda žmonėms bendrauti. Ir mums ypač svarbu, kad lietuviai, nesvarbu, kur šiandien gyvena – tėvynėje ar užsienyje, – gerbtų ir vertintų savo gimtąją kalbą ir rašytų be klaidų, nes kalba – tai mūsų tautos identitetas“, – sako Lietuvos pašto generalinė direktorė Lina Minderienė.

Nacionalinį diktantą organizuoja savaitraštis „Atgimimas“ kartu su ilgamečiais projekto partneriais – AB Lietuvos paštu , DELFI ir Valstybine lietuvių kalbos komisija.

Pasak savaitraščio „Atgimimas“ vyriausiosios redaktorės Indrės Makaraitytės, pagrindinis konkurso organizatorių tikslas – paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai. „Nacionalinis diktantas – puiki proga pasitikrinti savo žinias. Galbūt ne kiekvienas norės ar turės galimybę ateiti rašyti diktanto į savo savivaldybę. Vis dėlto diktanto dieną labai ragintume visus įsijungti radiją ar interneto transliaciją ir pasiėmus popieriaus lapą pasitikrinti savo žinias“, – sako ji.

„Gimtoji kalba nėra tik paprastas mokomasis dalykas, kuriuo galima nebesidomėti išlaikius egzaminą. Jos reikia visą gyvenimą – mokantis, ieškant darbo ar tiesiog bendraujant, juk raštingumas – tai ir socialinio statuso, ir įvaizdžio dalis“, – įsitikinusi Kalbos komisijos pirmininkė Daiva Vaišnienė.

Savivaldybėse diktantas bus rašomas ant savaiminio kopijavimo popieriaus – dalyviams liks jų rašto kopija. Taip jie galės pasitikrinti, ar nepadarė klaidų, kai bus paskelbtas diktanto tekstas. Jį bus galima rasti vasario 25 dieną svetainėse www.atgimimas.lt, DELFI ir www.vlkk.lt. Kaip ir anksčiau, konkurse negalės dalyvauti lituanistai. Moksleiviai varžysis atskiroje konkurso grupėje.