Sekmadienį lietuviai triumfavo devintojoje Tarptautinėje Čikagos Jungtinių Tautų modelio konferencijoje CIMUN (Chicago International Model United Nations conference). Iš tris dienas vykusio konkurso pirmą kartą jame dalyvaujanti Lietuvos rinktinė parsiveža net du apdovanojimus, iškovotus atstovaujant paskirtą Palestinos vaidmenį.
Vyriausiasis komandos delegatas Justinas Mickus iš Kauno jėzuitų gimnazijos ir Žygimantas Kapočius iš Vilniaus licėjaus užsitarnavo Garbingo Pasirodymo (trečiosios vietos) apdovanojimą pagrindiniame Generalinės Asamblėjos komitete, kuriame šiemet varžėsi 266 dalyviai.
Geriausios Delegacijos (pirmosios vietos) apdovanojimą JT Nusiginklavimo ir Tarptautinio Saugumo komitete laimėjo Justas Zaborovskis iš Vilniaus Gabijos gimnazijos ir Karolis Armonas iš Kauno jėzuitų gimnazijos.
Komandos vadybininkas ir LIMUN projekto vadovas Dominykas Milašius džiaugėsi, kad Lietuvoje pagaliau buriasi intelektualaus jaunimo grupė, savo autoritetais laikanti ne garsius sportininkus ar pop-žvaigždes, o tarptautinio lygio politikos, ekonomikos ir tarptautinių santykių specialistus. "Šie keturi vaikinai dar kartą įrodo pasauliui, kad net ir mažiausios šalys tarptautinėje arenoje gali palikti įspūdį savo intelektu ir gebėjimu spręsti problemas," teigė Kauno jėzuitų gimnazijos alumnas ir dabartinis SciencesPo-Paris pirmakursis. Jis šią konferenciją laimėjo 2009 metais, atstovaudamas Čikagos Saint Ignatius College prep mokyklą, kurioje tuo metu mokėsi kaip mainų programos moksleivis. Pernai taip pat sėkmingai pasirodė ir projekto bendraautorius Justinas Mickus, dalyvavęs toje pačioje mainų programoje. Sužavėti lietuvių talentu diplomatijai, konferencijos organizatoriai pakvietė suburti ir Lietuvos delegaciją.
Keturių narių rinktinė suformuota dar pavasarį, po pirmą kartą Lietuvoje tokiu pačiu principu organizuotų Jungtinių Tautų Modelio konferencijų LIMUN Kaunas ir LIMUN Vilnius, kuriose bendrai dalyvavo daugiau nei 200 Lietuvos moksleivių. Komandos vadovo Justino teigimu, didžiausias komandos pasiekimas - būtent veržlumas ir drąsa dalyvauti vienoje prestižiškiausių pasaulio diplomatijos konkursų-konferencijų be išankstinės patirties. "Sėkmingai varžytis prieš mokyklas, kurių klubai gyvuoja jau daugiau nei 15 metų - tai svarbiau net nei patys apdovanojimai," kalbėjo moksleivis.
Nors iš pirmo žvilgsnio tokie simuliaciniai renginiai ir gali priminti sėkme paremtą žaidimą, tokios tarptautinių institucijų simuliacijos yra modeliuojamos kaip sunkūs strateginiai galvosūkiai. Čikagos konferencija, kasmet pritraukianti daugiau nei tūkstantį tris šimtus dalyvių iš viso pasaulio, ypač garsėja savo simuliuojamų situacijų realumu ir painumu, kadangi vienu metu vyksta apie 20 JTO ir specialiųjų komitetų sesijų.
LIMUN projekto autoriai tvirtina, kad lietuvių pergalių paslaptis - kritinis mąstymas ir komunikaciniai įgūdžiai. Kritinis mąstymas būtinas organizatorių nuolat pateikiamų krizių sprendimui, o retorika bei komunikaciniai įgūdžiai yra būtini įtikinti, jog iškelta problema yra aktuali, o sprendimas efektyviausias. Apdovanojimai skiriami būtent pagal dalyvių gebėjimą savo šalies reikalus iškelti į tarptautinę dimensiją bei pritraukti kuo daugiau palaikymo sprendimams. Šiemet lietuviams paskirtas Palestinos vaidmuo. Kartu su kitas valstybes atstovaujančiais partneriais, Lietuvos komanda komitetams pateikė po dvi priimtas rezoliucijas, bei sugebėjo į komitetų darbotvarkę įtraukti Palestinos nepriklausomybės klausimą.
Delegacijai į konkursą išvykti padėjo privatūs rėmėjai, o pasiruošti - taip pat tarptautine politika besidomintys moksleiviai ir studentai.
Kontaktiniai asmenys -
Dominykas Milašius, LIMUN projekto vadovas
+370 652 52445
Justinas Mickus, delegacijos vadovas
+37061878684