Olimpiados.lt
Biologija

LitBO 44 II turas - ORANŽiada Utenoje!

Dar nepražydo Galanthus nivalis, dar nenutirpo varvekliai nuo stogų, o jaunieji biologai jau gyvena artėjančios LitBO nuotaika, jau studijuoja Marijampolės žemėlapį! Tam, kad išsiaiškintume, kieno laukia bemiegės pasiruošimo naktys, kas kovo mėnesį valys dulkes nuo kelioninės kuprinės ir skaičiuos dienas iki didžiausios Lietuvos biologų šventės, - sausio 21 dieną įvyko LitBO antras turas. Tradiciškai LGMOA komanda jau pradėjo skleisti šio olimpiadinio sezono dvasią, aplankydama vieną miestą! Šįkart oranžinis desantas atakavo Utenos Adolfo Šapokos gimnaziją.

Kaip įprasta, olimpiada prasidėjo nuo registracijos - vardas, pavardė, klasė... ir originalus lipdukas kaip mažas talismanas (o gal padės?). Šššš, štai - prasidėjo! 10 val užduotys buvo išdalintos ir kiekvieno dalyvio smegenų elektrinis aktyvumas šoktelėjo iki maksimalių reikšmių! Po trijų valandų pavargę olimpiadininkai buvo kviečiami šiek tiek pailsėti, pavartyti mokslinį žurnalą, sudalyvauti oranžiškai biologiškoje fotosesijoje, kurios metu galėjo pasijusti tikrais botanikais - pliušinių gėlių specialistais arba zoologais - kinologais. Visi rizikavo būti pagauti kiškio, bet kiškiui už išdaigas buvo atkeršyta, užšaldant morką skystame azote!

Po fotosesijos biologų laukė tradicinis, bet visada nenuspėjamas StrateGO. Ir ko nepadarytų olimpiadininkas dėl tikrų LGMOA ledų! Ir nukleotidą/taškinę mutaciją/baltymą nešiklį suvaidintų, - nors Oskarą duok! Ir nei vienos kūno dalies nenuslėptų, dar ir karietą su komandos draugais pavaizduotų, ir įmantriems medicininiams įrankiams originalių pritaikymo būdų sugalvotų bei kas paslėpta dėžėje tiksliai atspėtų! Už tokias pastangas bei kūrybiškumą, buvo atlyginta... tikrais natūraliais, oranžinių rankomis pagamintais ir azotu pašaldytais ledais (net dviejų skonių!).

Ištvermingiausi ir smalsiausi, po deserto turėjo galimybę rasti atsakymus į neatsakytus klausimus, atskleisti neatskleistas užduočių paslaptis ir kabliukus, dalyvaudami užduočių aiškinime.

Diena prabėgo lyg viena akimirka, bet LitBO nesibaigė - LitBO tik prasideda! Tad darbingo pasiruošimo respublikinei olimpiadai! Iki susitikimo Marijampolėje!

Daugiau akimirkų - čia.