Olimpiados.lt
Fizika

LitFO’58 – duok kelią fizikui!

Juokais nejuokais balandžio 1-ąją prasidėjusi 58-oji Lietuvos mokinių fizikos olimpiada kaip tik prieš didžiąsias pavasario šventes buvo sėkmingai uždaryta: nugalėtojai išsiaiškinti, prizai išdalinti, sveikinimai ir palinkėjimai išsakyti.

Tad tą apgaulingą ketvirtadienį, jaunieji fizikai nuo ryto rinkosi Vilniuje, Ugdymo plėtotės centre. Jau registracijos metu skirtas nemažas dėmesys olimpiadoje dalyvaujančioms merginoms (vis dėlto tarp fizikų jų visiška mažuma) ir ši tendencija išliko per visą olimpiadą. Taip pat buvo matyti vienas kitas pasidabinęs zuikio dantimis ar kiškio ausytėmis. Ir dar keli rimtomis veido išraiškomis bandantys atsakyti į ne visai rimtus oranžinių klausimus. (Žiūrėti čia!)

Tada iki vakarienės visi prisprendė pilnus sąsiuvinius teorinių užduočių ir atėjo metas paaštrinti protą klausimais ne vien apie fiziką. Čia jaunieji olimpiadininkai pasirodė kaip tikri tualetinio popieriaus irkiaušinių ekspertai. Nors matyt būtų pasireiškę ir kitais klausimais, bet niekas nepaklausė. Juk neveltui komandos rinkosi pavadinimus „Čekuolio anūkai“ ir pan. :) O viskas baigėsi tuo, kad nei viena komanda nenusileido protu, tad nugalėtojai išsiaiškinti traukiant virvę. Nors ir čia Čekuolis neapleido savo pasekėjų, tad turbūt neverta sakyti, kas nugalėjo ;)

Kitą dieną laukė kūrybiškos praktinės užduotys, Konstruktorių turnyras, stalo žaidimų naktis ir netikėtas šokių vakaras, kuris programoje atsidūrė po registracijos metu olimpiados dalyvių parašytos peticijos. Per praktikos darbus buvo visko, bet visa tai atspindi olimpiados rezultatai – nugalėjo geriausi. Konstruktorių turnyro metu dalyviai, suskirstyti į komandas, statė vieną už kitą įmantresnes trasas kiaušiniams ridenti iš visų įmanomų priemonių – dėžių, kėdžių, pieštukų, lipnios juostelės, vienkartinių indų ir t.t. Galiausiai visas UPC buvo išraizgytas tokių labirintų, kad atrodė tikrai įspūdingai. Nuo viadukų ir spiralių iki katapultos, kiaušiniai riedėjo, sukosi ir, deja, kartais strigdavo. Bet buvo smagu.

Į šokių vakarą susirinko optimalus skaičius merginų ir vaikinų, tad jį tikrai galima laikyti pavykusiu. Tuo labiau, kad fizikai pasirodė gana imlūs naujų šokių mokymuisi, tad panašu, kad kitais metais šokių vakaras įvyks ir be peticijų rašymo :) Išsidūkę salėje fizikai per naktį žaidė stalo žaidimus ir be sustojimo žiūrėjo serialą „The big bang theory“. O ryte laukė olimpiados uždarymas. Paskelbti nugalėtojai, išdalinti kvietimai į Fizikos olimpą, Nacionalinę moksleivių akademiją, ir žinomą IPhO. Laikysime kumščius, kad Tadą Kartaną, Gabiją Žemaitytę, Rimą Trumpą, Justą Dauparą ir Vladą Jurkevičių lydėtų sėkmė Kroatijoje, o su kitais susitiksime jau LitFO’59! :)

P.S. Olimpiados akimirkos čia ir čia (registracija), ir ten.