Olimpiados.lt
Fizika

LitFO 59 II turas - visi laidai veda į Vilnių!

Dėmesio! Dėmesio! Sausio 28 dieną buvo pastebėta grandininė reakcija! Stipri jėga suteikė daugybei materialių kūnų pagreitį ir poslinkio vektorius nukreipė viena kryptimi. Šalies mokyklos ir gimnazijos tapo visuotinės traukos objektais... Magnetinės audros? Ne! Tai jaunieji fizikai jau 59 kartą Lietuvos istorijoje susirinko išbandyti savo superprocesorių galiią ir išsiaiškinti, kam atiteks laimė kovo mėnesį keliauti į respublikinę olimpiadą!

Keistos anomalijos vyko Vilniaus Karoliniškių gimnazijoje - kur bepažiūrėsi, akys reaguoja tik į 600 nm ilgio bangas. Tai ne optinė iliuzija - tai oranžinė LGMOA komanda pirmą kartą surengė sostinės fizikams tikrą, biologų bei chemikų jau išbandytą, miesto turo šventę!

10 valandą jaunieji fizikai pradėjo užduočių sprendimą. Minčių rezonansas, pieštuko trintis į lapą - darbas virė iki pat 14 valandos. Po olimpiados kiekvienas dalyvis buvo apdovanotas "pagyrimo prizu" - moksliniu žurnalu ir originaliu olimpiados.lt lipduku. Namo, į treniruotes ar pasimatymus neskubėję olimpiadininkai buvo kviečiami praleisti penktadienio popietę šaunioje oranžinių draugijoje. Sausainių, arbatos? Prašom! Kad tradicinio StrateGO laukimas neprailgtų, visi norintys (ir nelabai norintys) turėjo galimybę sudalyvauti linksmoje fotosesijoje ir pasijusti tikrais Niutonais, darančiais didžiausius savo atradimus po improvizuotu Niutono medžiu. Kai pagrindinė olimpiados dalis pasibaigė ir paskutinieji dalyviai, atidavę visas intelektualines jėgas, išėjo iš kabinetų, atėjo laikas StrateGO! Čia ir paaiškėjo, kad tikras fizikas yra ir aktorius, nebijantis vakuumo ar fotono vaidmens, jis ir teoretikas, lengvai randantis sąryšį tarp išgertų butelių skaičiaus ir bobutės nueito kelio! Grandinę jis sujungs ne tik iš laidų ir prietaisų, bet ir iš savo bei komandos draugų kūnų! Tik su botanika prastoka - bambukas ir kaučiukas vis maišosi, - bet draugai visuomet padės ir į iškilusius klausimus atsakys! Manot, fizikai geležinius nervus turi? O mes patikrinome - ne visi! Susikaupę ties dėlione, jie lengvai praranda budrumą ir net neįtaria, kad po stalu pasislėpęs išdykėlis oranžinis ruošia staigaus išgąsdinimo planą!

Daug išbandymų teko patirti olimpiadininkams, bet tikslas to vertas, ar ne? Sirupu saldinti, azotu šaldyti, tikri, oranžinių rankomis pagaminti ledai, kurie nepaliko abejingų net tarp mokyklos darbuotojų, vainikavo mūsų šventę. Smalsuoliai, kuriems net tirpstantys burnoje ledai neužgožė minčių apie neseniai spręstas užduotis, galėjo sudalyvauti užduočių aiškinime.

LitFO startavo! Tikimės, jog miesto turo šventės taps  tradicija! Na, o su geriausiai užduotis įveikusiais susitiksime jau visai greitai Vilniuje! Kantrybės laukiant rezultatų ir sėkmingo pasiruošimo respublikinei olimpiadai!

Daugiau nuotraukų - čia.