Olimpiados.lt
Fizika

LitFO’60 II turas Kaune: dar truputis “tinginiavimo”

Sausio dvidešimt septintoji. Šalta. Tačiau tai ne kliūtis jauniesiems fizikams pasiekti mokyklą, kurioje vyks užduočių sprendimas. Iš pat ryto morališkai pasiruošę moksleiviai pradėjo rinktis Kauno Juozo Urbšio katalikiškoje vidurinėje mokykloje, kur ir visas būrys Oranžinių šmirinėjo pakampėmis, laukdami spręsti baigusių olimpiadininkų.

Vos tik koks fizikos mėgėjas, norintis kuo greičiau traukti namo po olimpiados, išlįsdavo iš kabineto, Oranžiniai kaip mat jį užkalbindavo, padovanodavo specialiai olimpiadai sukurtą lipduką (kas jau tapo gražia tradicija), ir pasiūlydavo nusifotografuoti linksmo plakato sudėtyje (kaip pavadinsi – nepagadinsi, o kad būtų aiškiau, siūlau žvilgtelėti į nuotraukas!). Pagaliau visi norintys turėjo progą nors trumpam tapti pasišiaušusiu Einšteinu, garsiojo Niutono obuolio kirmėlyte ar netgi pačiu stilinguoju Niutonu!

Po smagios fotosesijos moksleiviai buvo kviečiami išgerti arbatos, sukrimsti sausainį ar net du, paplepėti su Oranžiniais (o gal netgi pasikonsultuoti, kaip reikėjo spręsti vieną ar kitą uždavinuką), nuspalvinti kosmosą (nupiešiant naujų planetų ir jų gyventojų, kas be ko) arba pažaisti stalo žaidimų. O kol vyko visi šie procesai, į mokyklą su vizitu atvyko Europos sąjungos gamtos mokslų olimpiados (EUSO) iniciatorius ir prezidentas Michael A. Cotter. Jis susitiko su mokyklos vadovybe bei Edvardu Starkumi, Kauno švietimo ir ugdymo skyriaus vyriausiuoju specialistu. Svečias pabendravo ir su Oranžiniais bei spėjo į salėje vykstantį veiksmą akį užmesti.

Dienos kulminacijai Oranžiniai surengė žaidimą „StrateGO“. Trys mokinių komandos, kuriose ir po vieną kitą Oranžinį įsimaišė, turėjo pasistengti įveikinėjant 4 punktus, kuriuose reikėjo ne tik pilvo presą patreniruoti besijuokiant iš vaizdo, kai vienas žmogutis bando nuo savo nosies degtukų dėžutę perduoti kito žmogučio nosiai, bet ir pasukti galvą spėliojant šaradas, konstruojant iš savęs piramidę ar užrištomis akimis darant kvadratą iš virvės. O žaidimo laimėtojas aiškus – gera nuotaika visai dienai!

O pabaigai olimpiadininkai galėjo paragauti paties skaniausio tinginio, kuris buvo užšaldytas.. taip taip, skystu azotu! Vaišindamiesi tokiu gardžiu skanumynu, moksleiviai neatitraukė akių nuo Oranžinių demonstruojamų, jau firminiais tapusių, fokusų su skystu azotu – sutrupinamo gėlės žiedo, tirštais dūmais padengtų grindų ar traškių šaltų guminukų. „Tinginingi“ tie Oranžiniai, ar ne? (:

Visas nuotraukas rasite čia ir čia.