Olimpiados.lt
Ekonomika

Moksleiviai renkasi verslą

2010 m. gegužės 13-14 dienomis gabūs Lietuvos moksleiviai turiningai leido laiką verslumo stovykloje. Vilniaus rajone 18 verslumo konkurso "Renkuosi verslą" dalyvių, nugalėję kitas 172 komandas pusfinalio renginiuose Vilniaus Gedimino technikos universitete ir Vilniaus kooperacijos kolegijoje, bei 19 Laisvosios rinkos instituto projekto „Ekonomika aktyviai" aktyviausių dalyvių patyrė daug naujų įspūdžių  - dalyvavo komandinėse užduotyse, susitiko su garsiais verslininkais, išbandė viešo kalbėjimo įgūdžius ir atrado naujų draugų.

„Visuomet dėsiu visas pastangas ir kiek galėsiu sieksiu, kad jaunimo integracijai į verslą būtų sukurtas tvirtas pagrindas. Toks pagrindas, kuris padėtų realiai įsitvirtinti jaunam žmogui versle, ne tik leistų imituoti verslą. Manau, kad šis projektas, taip pat yra žingsnis tikslo link ir aš džiaugiuosi galėdamas prisidėti." - teigia Europos Parlamento narys Viktoras Uspaskich, kuris įsteigė pagrindinį prizą mokytojams - kelionę į Europos Parlamentą. Mat ne tik moksleiviai, bet ir mokytojai susirungė atskirame verslumo konkurse. Prizą už geriausią verslumo patirtį skleidžiantį filmuką laimėjo Jelena Kustova (Vilniaus Aleksandro Puškino vidurinė mokykla), Vigilija Kelerienė (Vilniaus Abraomo Kulviečio vidurinė mokykla), Lijana Šulcaitė (VšĮ Vilniaus statybininkų rengimo centras).

"Verslas pareikalauja įvairių gebėjimų - joje reikia būti ne tik protingam, bet ir mokėti bendrauti, derėtis, kartais gudrauti. Tokiose stovyklose supranti, kad ko dar turi mokytis ir kokie tavo asmeniniai privalumai, dalyvaujant simuliacijoje pamatai, ko pats esi vertas ir pamatai savo stipriąsias ir silpnąsias puses." - apie stovyklą pasakojo moksleivis Gediminas Kvedaris.

Verslumo stovyklos metu moksleiviai susitiko su UAB "Alna Bussiness Solutions" direktoriumi Tomu Milakniu, kuris pasidalino savo patirtimi kuriant verslo įmonę. Buvo įdomu klausytis įvairių juokingų gyvenimiškų situacijų, kurios skambėjo taip paprastai, bet kartu reikalavo daug drąsos. Lietuvos laisvosios rinkos instituto vyr. ekspertas Žilvinas Šilėnas visus sužavėjo savo pranešimu apie ekonominių krizių priežastis ir pasekmes. Apie pagrindinius ekonominių ciklų reiškinius kalbėjome žiūrėdami animacinį filmuką "Pietų parkas". "Stovyklos metu man labiausiai patiko Tomo Milaknio atvykimas ir kalba. Manau, yra be galo įdomu klausytis istorijos žmogaus, kuris yra nemažai pasiekęs bei patyręs ir tuo pačiu gali duoti įdomių patarimų. Taipogi visos stovyklos metu buvo džiugu matyti visus gerai nusiteikusius, draugiškus ir kartu išvien organizuojančius sklandžią stovyklos eigą."- stovykla džiaugėsi Viktorija Pratusevičiūtė.

Moksleiviai, pedadami Europos informacijos biuro vadovės Daivos Jakaitės, turėjo galimybę pasijausti tikrais Europos parlamento nariais, kuomet reikėjo įtikinti kitų šalių atstovus, kodėl kitoms ES valstybėms reikia pritarti atominės elektrinės ir RailBaltic statybai Lietuvoje. Taip pat stovyklos dalyviai išbandė savo jėgas komandinių užduočių turnyre su konsultantu Carlos Brebbia. Vilniaus Aikido klubo treneriai supažindino su Aikido kovos menu, PROFAT vadovė Lina Sodžiutė iniciavo specialų teminį Toastmasters vakarą, kurio metu daug buvo kalbama apie ... vaikinus ir merginas, pasimatymus, pirmus bučinius. Tai buvo verta nemiegojimo!

Pagrindiniai projekto partneriai Vilniaus kooperacijos kolegija, Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Lietuvos laisvosios rinkos institutas, UAB „Makveža".