Olimpiados.lt
Filologija

Nacionalinis diktantas bus rašomas kovo 27-ąją

Kovo 27d. 11 val. jau penktasis Nacionalinio diktanto konkursas laukia visų, kurie nėra abejingi lietuvių kalbai! Tiek Lietuvos gyventojai, tiek užsienio lietuviai turės puikią progą susivienyti, pajusti azartą ir tuo pačiu metu pasidžiaugti, kad turime tokią unikalią ir gražią kalbą.

Diktantas, kaip ir pernai, bus rašomas ant savaiminio kopijavimo popieriaus - dalyviams liks jų rašto kopija. Taip jie galės pasitikrinti, ar nepadarė klaidų, kai bus paskelbtas originalus diktanto tekstas. Jį bus galima rasti balandžio 1d. www.atgimimas.lt.

Jau antrus metus rašyti Nacionalinį diktantą kviečiami ir moksleiviai. Tačiau, kaip ir anksčiau, konkurse negalės dalyvauti lituanistai.

Finalas ir Raštingiausio piliečio apdovanojimas - gegužės 8d.

Nugalėtojas šiemet bus apdovanotas Mokslo ir enciklopedijų leidybos centro įsteigtu prizu - keturių tomų enciklopedijų rinkiniu LIETUVA. Visi kiti finalo dalyviai gaus paskatinamuosius prizus.

Nacionalinį diktantą organizuoja savaitraštis "Atgimimas" kartu su Nacionaliniu radiju ir televizija.

Nuolatiniai diktanto partneriai ir talkininkai: Valstybinė lietuvių kalbos komisija, Užsienio reikalų ministerija, Lietuvos paštas, Lietuvos savivaldybių asociacija, Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras.

Šiais metais konkurso pagrindinis rėmėjas TELE2.

e.diktanto rašymas

Atgimimas.lt informacija