Olimpiados.lt
Kita

Panevėžyje rinksis gabiausi Lietuvos jaunieji dailininkai

2012 m. balandžio 3–4 dienomis Panevėžio dailės mokykloje (Ramygalos g. 16) rinksis gabiausi šalies jaunieji dailininkai, kurie išbandys savo jėgas  XVIII Lietuvos mokinių dailės olimpiadoje. Šiemet olimpiadoje pieštukus ir teptukus surems 65 jaunieji dailininkai, atvykę iš visos Lietuvos.

Olimpiados programa.

Organizatoriai, ieškodami aktualios ir patrauklios olimpiados temos, šiemet pasirinko aukštaitiško kraštovaizdžio simbolį – vėjo malūnus. Nenorėdami įsprausti jaunųjų kūrėjų į griežtus rėmus, temą praplėtė: „Sparnai. Nuo vėjo malūnų iki...“ Šią temą taip pat galima sieti ir su Migelio de Servanteso „Don Kichotu“, Leonardo da Vinčio kūryba, su įvairiais sparnuotais gyvūnais ar fantastiniais sutvėrimais, apskritai su sparnais kaip laisvės simboliu.

Olimpiados metu mokiniai ne tik turės atlikti kūrybinę užduotį nurodyta tema, pristatyti namų darbą, apžvelgti savo kūrybinę veiklą bei pasiekimus dailės srityje, bet ir artimiau pažins Panevėžio miesto kultūrą. Dalyviai lankysis Panevėžio dailės galerijoje ir turės galimybę pasigrožėti įvairių tarptautinių simpoziumų metu gimusiais kūriniais, apžiūrės miestą puošiančias akmens skulptūras. Olimpiados dalyviams Panevėžio teatras „Menas“ dovanos spektaklį, vėliau bus demonstruojama tarptautinio mokinių kino festivalio „REC 2011“ filmų programa.

Kol mokiniai kovos dėl olimpiados aukso, juos atlydėjusius mokytojus su naujomis dailės priemonėmis ir technikomis supažindins olimpiados rėmėjas, dailės reikmenų parduotuvė ir iniciatyvaus kūrybiškumo bendruomenė „Dailu studija“. Šiais metais studijos komanda, profesionalūs dailininkai, atvyksta į olimpiadą, nes vienas iš jos tikslų yra skatinti ir remti vaikų ir jaunimo kūrybiškumą, sudaryti sąlygas jam skleistis organizuojant jaunimo ir vaikų darbų parodas bei kitus renginius, apmokyti pedagogus dirbti su specifinėmis dailės priemonėmis bei reikmenimis. Kūrybinių dirbtuvių bei seminarų metu pedagogai ne tik pasisems idėjų, kurias vėliau panaudos savo pamokose, bet ir susipažins su naujomis technikomis. Kad mokymosi ir kūrybos procesas vyktų sklandžiai ir nieko netrūktų, „Dailu studijoje“ galima išsirinkti tai, ko labiausiai reikia darbui: nuo paprasčiausių pieštukų iki išskirtinės kokybės dažų bei popieriaus, grafikos ir skulptūros bei keramikos priemonių, taip pat yra ir gipsiniai modeliai akademiniam piešimui. Progresyvios, įvairias naujoves meno srities studijose puoselėjančios Vilniaus dizaino kolegijos dėstytojas, meno licenciatas dizaineris Mantas Lesauskas mokytojams papasakos apie kūrybiškumo skatinimą ne tik dailės krypties pamokose, o kūrybinių projektų vadovė, dizainerė Ugnė Marija Šiugždinytė pasidalins patarimais mokytojams, kaip padėti atrasti kelią būsimiems abiturientams, kurie savo ateitį planuoja sieti su dizainu ar fotografija.

Olimpiados metu sukurti darbai po renginio bus eksponuojami Panevėžio miesto savivaldybėje (Laisvės a. 20), vėliau juos bus galima apžiūrėti Lietuvos dailininkų sąjungos galerijoje (Vokiečių g. 2).