Olimpiados.lt
Astronomija

Pasaulinėse astronomijos ir astrofizikos e-varžybose – trys sidabro medaliai ir du pagyrimai!

Dėl COVID-19 pandemijos neįvykus tarptautinei astronomijos ir astrofizikos olimpiadai (IOAA 2020), jos organizacinis komitetas pasiūlė alternatyvą – jaunuosius astronomijos mėgėjus iš įvairių pasaulio šalių pakvietė dalyvauti nuotoliniu būdu organizuojamose Pasaulinėse astronomijos ir astrofizikos e-varžybose (GeCAA).

Mokiniai galėjo dalyvauti dviejose varžybų kategorijose: individualiose ir grupėse. Beveik 300 dalyvių individualiose varžybose sprendė teorinius, duomenų analizės ir su stebėjimais susijusius uždavinius.

Individualiose varžybose sidabro medalius laimėjo Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos dvyliktokas ir Šiaulių jaunųjų technikų centro astrofizikų būrelio narys Justinas Turčak (mokytojas Vacys Jankus), VšĮ Kauno jėzuitų gimnazijos dvyliktokas Tomas Kvietkauskas (mokytoja Rigonda Skorulskienė), Vilniaus licėjaus ir LMNŠC astronomijos būrelio absolventas Ignas Mačiulis (mokytoja Aurelija Visockienė).

Pagyrimo raštais apdovanoti Vilniaus Žirmūnų gimnazijos absolventas Vykintas Valužis (mokytoja Otilija Gaubienė) ir Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos dvyliktokas Simonas Melaika (mokytoja Jolanta Jurevičiūtė).

Grupių varžybose dalyvavo mišrios komandos, sudarytos iš 6–7 skirtingų šalių atstovų. Šioje kategorijoje Lietuvai atstovavo Ignas Mačiulis ir Justinas Turčak.

Lietuvos komandai vadovavo Vilniaus universiteto doc. dr. Jokūbas Sūdžius ir dr. Vidas Dobrovolskas.

GeCAA dalyviams nuotolines paskaitas skaitė profesorė Erin Kara ir astronautė Catherine Coleman.

Varžybas organizavo IOAA tarptautinė valdyba kartu su Estijos astronomijos olimpiados komitetu.

Plačiau apie varžybas: https://gecaa.ee/.

GeCAA uždarymo ceremonijos įrašas.