Olimpiados.lt
Matematika

Pirmoji Nacionalinės moksleivių akademijos matematikos olimpiada

Lapkričio 30 dieną Kaune įvyko pirmoji Nacionalinės moksleivių akademijos (NMA) 5 – 8 klasių matematikos olimpiada. Į ją susirinko 709 dalyviai iš įvairių Lietuvos vietovių. Olimpiada vyko Kauno technologijos universiteto patalpose – šešiose amfiteatrinėse auditorijose. Mokinius prižiūrėjo beveik 30 savanorių studentų, taip pat NMA besimokantys vyresniųjų klasių mokiniai.

Dvi su puse valandos mokiniai sprendė po penkis nelengvus uždavinius. Iškart po olimpiados juos ėmėsi taisyti NMA vyresniųjų klasių mokiniai – tarptautinių ir respublikinių olimpiadų prizininkai bei keturios mokytojos, dirbančios su vyresniųjų klasių olimpiadininkais. Tą pačią dieną paskelbti ir apdovanoti prizininkai. Čia rasite olimpiados rezultatus. Olimpiadoje 5 – 6 klasių uždaviniai buvo vertinami nuo 0 iki 5 taškų, o 7 – 8 klasių – nuo 0 iki 7 taškų.

  Didžiausią staigmeną pateikė visus penktokus nurungęs ketvirtokas Domantas Stanys iš Kauno „Vėtrungės” pradinės mokyklos. Jis surinko maksimumą – visus 25 taškus! Tuo pačiu gerokai pralenkęs netgi geriausius penktokus.

  Taip pat didelis atotrūkis tarp pirmos vietos ir likusiųjų buvo aštuntoje klasėje. Čia Neringa Levinskaitė iš Kauno „Atžalyno“ vidurinės mokyklos surinko 34 taškus, antrą rezultatą parodžiusį Justą Janicką iš Kauno Jėzuitų gimnazijos pralenkusi net 7 taškais. Beje, abu šie mokiniai rudenį Vilniuje vykusioje J.Kubiliaus taurės aštuntokų olimpiadoje pasidalijo pirmąją vietą.

  Kadangi susidomėjimas olimpiada buvo labai didelis, tai Nacionalinė moksleivių akademija tokią olimpiadą ateityje planuoja rengti kasmet.

  Bibliotekoje galite rasti penktos, šeštos, septintos bei aštuntos klasės olimpiados užduotis.