Olimpiados.lt
Kita

Pirmoji tarptautinė muzikos olimpiada

Keturias dienas vykusioje pirmoje Tarptautinėje Muzikos Olimpiadoje susitiko 21 talentingas mokinys iš 6 Europos šalių: Suomijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Slovėnijos. Jie varžėsi 2 amžiaus kategorijose (12-14 metų ir 15-18 metų). Dalyviai turėjo atlikti muzikinį testą ir perskaityti muzikos raštą iš lapo, padainuoti dainą, atlikti originalią kompoziciją. Antra ir trečia olimpiados dalys buvo organizuojamos kaip koncertai.

Olimpiada vyko Estijos muzikos akademijoje – puikiame naujos statybos ir miesto centre esančiame pastate. Tiesiog puiki muzikos ir muzikavimo atmosfera lydėjo viso renginio metu. Dalyviai ne tik pristatė savo parengtus muzikos kūrinius, bet ir turėjo galimybę pasiklausyti savo bendraamžių pasirodymų. Tai puiki proga mokytis ir susipažinti su kitų šalių muzika, muzikuojančiais mokiniais.

Mūsų šaliai atstovavo 1-osios Lietuvos muzikos olimpiados, kurią inicijavo Lietuvos muzikos mokytojų asociacija, laimėtojai. Jie laimėjo vieną aukso ir tris bronzos medalius. Klaipėdos Vydūno vidurinės mokyklos mokinė Jonė Girdzijauskaitė pelnė aukso medalį. Klaipėdos Vydūno vidurinės mokyklos mokinė Ieva Budriūnaitė, Klaipėdos Versmės progimnazijos mokinys Vytautas Jusis, Klaipėdos S.Dacho progimnazijos mokinys Vitalijus Dobrovolskis – bronzos medalius.

2-ąją tarptautinę olimpiadą numatyta surengti 2014 m. Rygoje.