Olimpiados.lt
Biologija

Prasideda 11-asis Biologų Sandraugos sezonas

Dėmesio, jaunieji biologai!
Šiemet jau vienuoliktąjį kartą startuos naujas Biologų Sandraugos, dar žinomos kaip BioSa, sezonas. Išauginusi ne vieną olimpiadininkų kartą, ši draugija tęsia savo veiklą ir kviečia prisijungti visus norinčius tobulinti savo biologijos žinias. Jeigu nebetenkina mokykloje teikiamos žinios ir norisi giliau pasinerti į biologijos mokslo vandenyną, tai BioSa kaip tik Tau!

Biologų sandrauga – tai nekomercinis projektas, pagrįstas smalsių ir motyvuotų mokinių ir gausios projektą kuruojančių atsidavusių studentų komandos bendradarbiavimu. Čia mokomasi biologijos kur kas plačiau, negu reikalauja valstybinio brandos egzamino programa; tokiu būdu ruošiamasi Lietuvos mokinių biologijos olimpiadai bei Tarptautinei biologijos olimpiadai. BioSa kuruoja savanoriai studentai, patys dažniausiai buvę BioSa nariai ir olimpiadų dalyviai bei prizininkai. BioSa vykdo nuotolinį mokymą, kuriuo siekiama išmokti ir mokyti biologijos. Įgytas biologijos suvokimas, mokslinio teksto analizė anglų ir/arba lietuvių kalbomis bei laiko planavimo įgūdžių lavinimas padės ne tik ruošiantis olimpiadoms, bet ir egzaminuose bei tolesniame gyvenime!

Kaip jau vyksta pastaraisiais metais, šiais metais mokymasis vyks dviejose sekcijose: jaunesniųjų (9-10 kl.) ir vyresniųjų (11-12 kl.). Jaunesniųjų biologų programa bus sudaryta pagal S. S. Mader „Biologijos“ vadovėlio lietuviškąjį leidimą, o vyresniųjų – pagal J.Reece et al. „Campbell Biology“ dešimtąjį leidimą, išleistą anglų kalba. Registracija į sekcijas nėra apribota. Jaunėliai, kuriems nebaisi anglų kalba ir kuriuos mokslas ypač sudomino, gali mokytis ir vyresniųjų sekcijoje – pasirinkimas yra visiškai laisvas.

Kaip gi vyksta mokymasis BioSoje? Kas savaitę nuotoliniu būdu rašomas testas, kuris yra parengtas pagal tam tikrus skyrius, ir kurį kuriant prisideda patys mokiniai, siųsdami savo sugalvotus klausimus kuratoriams, kurie peržiūri juos ir pateikia visiems dalyviams. Maždaug kas du mėnesius pagal parašytų testų ir atliktų namų darbų rezultatus atrenkami apie 15 moksleivių, kurie dalyvauja praktikose, kurios vyksta Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre arba Medicinos fakultete. Po kiekvienos praktikos taškai renkami iš naujo, todėl stengtis niekada nevėlu ir galimybė patekti yra atvira kiekvienam. Taip pat pagal kuratorių galimybes ir mokinių norą įvairiose Lietuvos mokyklose organizuojamos atviros mini-praktikos, kuriose gali dalyvauti visi norintys mokiniai bei išgirsti apie biologijos mokslo naujienas, susipažinti su tam tikrais reiškiniais ar tyrimų metodais.

Kaip ir pernai, šiemet BioSa prasidės anksčiau. Registracija vyksta čia: jaunesniųjų ir vyresniųjų. Registracija stabdoma nebus, prisijungti galima bet kada. Taip pat galite susipažinti su preliminariu mūsų veiklos tvarkaraščiu. Jeigu dėl projekto ar registruojantis kilo klausimų ar nesklandumų – susisiekite elektroniniu paštu biosa@olimpiados.lt.

Lauksime Jūsų!