Olimpiados.lt
Biologija

Prasideda 16-asis Biologų Sandraugos sezonas

Dėmesio, jaunieji biologai!
Jau šešioliktą kartą startuoja Biologų Sandraugos, dar žinomos kaip BioSa, sezonas. Išugdžiusi ne vieną olimpiadininkų kartą, mūsų organizacija tęsia savo veiklą ir kviečia visus norinčius tobulinti savo biologijos žinias. Jeigu mokykloje teikiama informacija netenkina ir norisi giliau pasinerti į biologijos mokslo vandenyną – BioSa kaip tik Tau!

Biologų sandrauga – nekomercinis projektas, pagrįstas smalsių ir motyvuotų mokinių bei projektą kuruojančių atsidavusių studentų komandos bendradarbiavimu. Čia nuotoliniu būdu mokomasi biologijos kur kas plačiau, negu reikalauja valstybinio brandos egzamino programa – tokiu būdu ruošiamasi Lietuvos mokinių biologijos olimpiadai bei Tarptautinei biologijos olimpiadai. BioSa kuruoja savanoriai studentai, patys dažniausiai buvę BioSa nariai ir olimpiadų dalyviai bei prizininkai. Įgytas biologijos suvokimas, mokslinio teksto analizė anglų kalba, laiko planavimo ir greito bei tikslingo informacijos radimo įgūdžių lavinimas padės ne tik ruošiantis olimpiadoms, egzaminams, bet tolesniame gyvenime!

Šiais metais mokymasis vyks dviejose sekcijose: jaunesniųjų (9-10 kl.) ir vyresniųjų (11-12 kl.). Abiejų amžiaus grupių programa bus sudaryta pagal J.Reece et al. „Campbell Biology“ 12-ąjį leidimą, išleistą anglų kalba. Registracija į sekcijas nėra apribota. Jaunėliai, kuriuos mokslas ypač sudomino, gali mokytis ir vyresniųjų sekcijoje – jiems pasirinkimas yra visiškai laisvas. Tačiau vyresnieji (11-12 kl. mokiniai) raginami registruotis tik į jų amžiaus grupę.

Kaipgi vyksta mokymasis BioSoje? Kas savaitę nuotoliniu būdu rašomas testas, kuris yra parengtas pagal tam tikrus skyrius ir kurį kuriant prisideda patys mokiniai, siųsdami savo sugalvotus klausimus kuratoriams, kurie peržiūri juos ir pateikia visiems dalyviams. Maždaug kas du mėnesius pagal parašytų testų ir atliktų namų darbų rezultatus atrenkami apie 15 moksleivių, kurie dalyvauja praktikose, kurios vyksta Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre arba Medicinos fakultete. Po kiekvienos praktikos taškai renkami iš naujo, todėl stengtis niekada nevėlu ir galimybė patekti yra atvira kiekvienam. Taip pat pagal kuratorių galimybes ir mokinių norą įvairiose Lietuvos mokyklose organizuojamos atviros minipraktikos, kuriose gali dalyvauti visi norintys išgirsti apie biologijos mokslo naujienas, susipažinti su tam tikrais reiškiniais ar tyrimų metodais.

Registracija vyksta čia: jaunesniųjų ir vyresniųjų. Registracija stabdoma nebus, prisijungti prie mūsų galima bet kada! Kaip jau vyksta pastaraisiais metais, mokslo metai BioSa prasideda nuo paskutinės rugpjūčio savaitės, pridedame preliminarų mūsų veiklos tvarkaraštį. Jeigu dėl projekto ar registruojantis kilo klausimų ar nesklandumų – susisiekite elektroniniu paštu biosa@olimpiados.lt.

Lauksime Jūsų!