Olimpiados.lt
Kita

Prezidentūroje apdovanoti tarptautinių olimpiadų nugalėtojai

Prezidentūroje Prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo mokinius – tarptautinių olimpiadų nugalėtojus. Apdovanojimų ceremonijoje taip pat dalyvavo švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius.

2010-aisiais tarptautinėse mokinių olimpiadose ir konkursuose dalyvavo 68 mūsų šalies mokiniai. Į Lietuvą jie parsivežė 32 medalius. Į apdovanojimo iškilmes buvo pakviesti ne tik nugalėtojai, bet visi tarptautinių olimpiadų dalyviai.

Sveikindama mokinius, tarptautinių olimpiadų nugalėtojus ir dalyvius, Lietuvos Prezidentė pabrėžė, kad jų ryžtas, užsispyrimas ir troškimas laimėti įkūnija pačius aukščiausius olimpinius idealus, o pasiekti laimėjimai rodo jų pasirengimą kurti gražesnę Lietuvos ateitį. „Šių jaunuolių talentas yra neįkainojamas šalies turtas“, – sakė D. Grybauskaitė.

„Tarptautinėse olimpiadose pasiekti rezultatai daugiau negu džiuginantys. Jūs, olimpiadų laimėtojai, įveikėte daugybę sunkumų, tačiau kartu turėjote šansą atsiskleisti, suvokti savąjį aš“, – sakė ministras G. Steponavičius. – Būdami jauni, gabūs, talentingi rinkotės sunkesnį kelią, kuriuo gali eiti ne kiekvienas. Už šią sunkią, tačiau sėkmingą kelionę dėkojame ir Jums, gerbiamieji mokytojai, tėvai, universitetų dėstytojai, rėmėjai“.

Kaip ir kasmet, garbingai atstovavę savo šalį, su medaliais pernai grįžo visi jaunieji biologai. Labiausiai nudžiugino pirmąjį tarptautinėje biologijos olimpiadoje aukso medalį laimėjęs Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijos abiturientas Julius Juodakis, nuo rudens studijuojantis Vilniaus universitete, Gamtos mokslų fakultete. Kiti trys šios olimpiados dalyviai sugrįžo su bronziniais apdovanojimais.

Su medaliais iš tolimosios Japonijos grįžo visi jaunųjų chemikų komandos nariai. Pelnytas 1 aukso, 2 sidabro ir 1 vienas bronzos medalis.

Aukso medaliu nudžiugino geografų bei astrofizikų komandos. Geografai parsivežė vieną, o astrofizikai du sidabro medalius. Jaunieji astrofizikai taip pat gavo bronzos medalį bei pagyrimo raštą. Sidabru ir bronza jau ne pirmus metus džiugina fizikai, informatikai, matematikai. Apdovanojimus gavo beveik visi šių komandų nariai.

Jaunieji debatininkai, pasižymėję savo sugebėjimu bendrauti, atvirumu idėjoms, mąstymo lankstumu, 2010-aisiais tarp pasaulio valstybių iškovojo garbingą pirmąją vietą.

Valstybinėje švietimo strategijoje numatyta, kad gabūs vaikai turi gauti tinkamą ugdymą, būtų sukurta ir išplėtota paramos ypač gabiems vaikams ir jaunimui sistema. Todėl Švietimo ir mokslo ministerija yra parengusi Gabių ir talentingų vaikų ugdymo programą. Remiantis šia programa šiemet buvo skirtas svarus finansavimas ne tik olimpiadoms, konkursams, bet ir stovykloms, kuriose dalyviai buvo rengiami tarptautinėms olimpiadoms.

www.smm.lt informacija