Olimpiados.lt
Kita

Registracija į "Academic Brother" projektą

Mentorystės projektas „Academic Brother“ šiemet jau antrą kartą kviečia dalyvauti moksleivius, svarstančius apie studijas geriausiuose Jungtinės Karalystės universitetuose. Šiuo metu kviečiame registruotis į Oksbridžo (Oksfordo ir Kembridžo) stojimų etapą, kurio registracija vyks iki birželio 15 d.

Projekto tikslas – padėti dalyviams įgyvendinti savo svajonę įstoti į norimą universitetą. Dažnai net gabiausiems jaunuoliams būna sunku apsispręsti dėl studijų krypties ir universiteto, įvertinti savo galimybes. Taip pat kartais nepavyksta gerai pasirodyti stojimų metu ne dėl gabumų trūkumo, tačiau paprasčiausio stojimų sistemos neišmanymo. „Academic Brother“ projektas siekia sujungti patirties ir žinių turinčius mentorius–studentus ir moksleivius prasmingam bendradarbiavimui: mentoriai konsultuos bei patars, kurį universitetą ar koledžą pasirinkti, į ką atsižvelgti stojant, kaip tinkamai užpildyti dokumentus ar pasiruošti pokalbiams.

Praėjusiais metais net 38% projekto dalyvių, stojusių į Oksbridžą, gavo pakvietimus studijuoti šiuose universitetuose – tai dvigubai didesnė dalis, nei Lietuvos ar pasaulio vidurkis. Didelė dalis kitų moksleivių gavo pakvietimus iš Londono, Warwick'o, Edinburgh'o ir kitų JK universitetų – viso projekte dalyvavo virš šimto moksleivių, kuriuos konsultavo panašus skaičius mentorių. Projektas startavo pernai Kembridžo universiteto lietuvių bendrijos (CULS) iniciatyva, į projekto organizatorių gretas šiemet įsijungė ir Oksfordo universiteto lietuvių bendrija (OULS), buvo užmegzti ryšiai su giminingu „LT Big Brother“ projektu.

Dėl skirtingų stojimo procedūrų, šiemet atranka vyks dviem etapais. Pirmasis etapas jau prasidėjo ir yra skirtas svarstantiems apie studijas Oksbridže; tuo tarpu antrasis, prasidėsiantis rudenį, skirtas stojantiems į kitus Jungtinės karalystės universitetus. Šiuo metu kviečiame registruotis tiek tvirtai apsisprendusius, tiek abejojančius dėl stojimo į Oksbridžo universitetus: projekto metu pasistengsime suteikti reikiamą informaciją, kuri ir padės galutinai apsispręsti. Viso projekto metu dalyviai galės laisvai bendrauti su kitais „Academic Brother“ mentoriais bei moksleiviais, vyks susitikimai Lietuvoje, o paskutinėmis vasaros dienomis planuojama stovykla moksleiviams, stojantiems į Oksbridžą. Jos metu dalyviai turės unikalią galimybę ne tik pabendrauti, bet ir visapusiškai pasiruošti stojimams, dalyvaudami paruošiamosiose dirbtuvėse, kuriose Oksbridžo studentai, patys perėję visą atrankos procesą ir gerai išmanantys stojimo sistemą, ruoš moksleivius interviu, testams ir motyvacinio laiško rašymui.

Jei rimtai svarstai apie studijas Jungtinės Karalystės Oksbridžo universitetuose, nepraleisk progos ir sudalyvauk unikaliame “Academic Brother” projekte! Registruokis jau dabar ir ieškok daugiau informacijos čia: www.academicbrother.lt . Tačiau jei svarstai apie stojimą į kitus JK universitetus, užsiprenumeruok naujienas ir apie antrojo etapo registracijos pradžią sužinok pirmas.