Olimpiados.lt
Matematika

Respublikinis prof. Jono Matulionio jaunųjų matematikų konkursas

Paskutinį pirmojo metų mėnesio šeštadienį į Kauno Technologijos universitetą (KTU) susirinks 9-12 klasių moksleiviai iš visos Lietuvos. Sausio 26 dieną, KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakultete (MGMF), vyks 30-tasis, jubiliejinis, garsaus matematiko, prof. Jono Matulionio vardo nacionalinis konkursas.

Moksleiviai prie fakulteto rinksis nuo ankstyvo ryto. „Šio konkurso tikslas – ne tik skatinti mokinius domėtis matematika, bet ir sudaryti sąlygas intelektualiai parungtyniauti, pasitikrinti, ką jaunuoliai sugeba, o kur dar reikėtų pasitempti. Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad kasmet konkursas pritraukia šimtus moksleivių ir jų matematikos mokytojų iš visos Lietuvos.“ – sakė KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto dekanė doc. dr. Bronė Narkevičienė.

Sausio 26 dieną gabiausieji šalies moksleiviai savo matematines žinias ir analitinį mąstymą išbandys spręsdami fakulteto dėstytojų parengtas užduotis, o geriausiai jas išsprendę bus apdovanoti įvairiais prizais. Tačiau tai ne viskas, kas šią dieną vyks – išsprendus uždavinius, jaunųjų matematikų lauks kitos pramogos: protų mūšis, linksmoji daugiakovė, įdomiosios fizikos demonstracijos, o mokytojai bus pakviesti dalyvauti seminare „Mokinių matematinių gabumų ugdymas, sprendžiant uždavinius“, kurį ves KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto doc. dr. Laima Papreckienė ir doc. dr. Genovaitė Zaksienė.

Vilioja ne tik prizai

Šiemet prizais jaunuosius matematikus apdovanos gausybė rėmėjų, tokių kaip UAB „Asseco“ Lietuva, UAB „ATEA“ ir jų partneriai, Kauno miesto muziejus, Kauno valstybinis muzikinis teatras, Kauno miesto kamerinis teatras, Klaipėdos dramos teatras, Lietuvos jūrų muziejus, Lietuvos matematikų draugija, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos Valstybės pažinimo centras, Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto Taikomosios matematikos ir Matematinio modeliavimo katedrų profesoriai, UAB „Miglius” Illusion Rooms, UAB „Santa Monica Networks“, VšĮ „Versmės” leidykla, UAB „Vision Express“.

Geriausiai pasirodžiusiems prof. J. Matulionio konkurse suteikiama galimybė be konkurso dalyvauti Lietuvos moksleivių matematikos olimpiadoje. Laimėjimai pastarojoje atveria kelius į pasaulinius jaunųjų matematikų konkursus.

Respublikinis prof. J. Matulionio konkursas ypatingas tuo, kad jame gali dalyvauti kiekvienas 9-12 klasės moksleivis, besidomintis matematika – tereikia tik užpildyti registracijos anketą. Konkurso pradžia – 10:00 val., atvykimas – nuo 9:00 val. Moksleivius atlydėsiantiems mokytojams konkurso metu vyks seminaras. Mokytojų registracija vyks renginio vietoje.

„Galimybė dalyvauti suteikiama bet kuriam 9-12 klasės mokiniui, nesvarbu, kokiame Lietuvos mieste jis gyvena. Išankstinės atrankos norint dalyvauti  nėra, nes svarbiausia – domėtis matematikos mokslu.“ – teigė KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto dekanė doc. dr. Bronė Narkevičienė.

Prof. Jonas Matulionis – legendinis Lietuvos matematikas

Daug metų dabartiniame Kauno technologijos universitete (KTU) dirbęs J. Matulionis 1950 metais parašė ir išleido 80 spaudos lankų apimties dvitomį „Aukštosios matematikos“ vadovėlį. Ši knyga du dešimtmečius buvo vienintelis aukštosios matematikos vadovėlis lietuvių kalba, skirtas aukštųjų technikos mokyklų studentams. Iki mokslo pasiekimų J. Matulionio gyvenimas nebuvo lengvas, tačiau, nepaisant sunkumų, svajonė įgyti išsilavinimą ir tapti pedagogu buvo svarbesnė už viską.

KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakultete, dar pačiam J. Matulioniui gyvam esant, prof. V. Pekarsko iniciatyva pradėti rengti pirmieji prof. Jono Matulionio vardo respublikinio masto jaunųjų matematikų konkursai, o 2019 m. sausio 26 dieną KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakultete (KTU MGMF) vyks jubiliejinis, jau 30-tuosius metus skaičiuojantis nacionalinis prof. Jono Matulionio jaunųjų matematikų konkursas, skirtas 9-12 klasių moksleiviams.

Daugiau informacijos: gintare.miliauskaite@ktu.lt arba tel. +370 37 30 03 11