Olimpiados.lt
Filologija

Rusų kalbos olimpiada

Kovo 15–17 d. Vilniaus „Santaros“ vidurinėje mokykloje vyko 19-oji Lietuvos mokinių rusų (gimtosios ir užsienio) kalbos olimpiada, kurioje dalyvavo 85 dalyviai – 10–11 kl. mokiniai.

Olimpiados atidarymas buvo labai iškilmingas ir gražus, grojo mokyklos orkestras, skambėjo M. K. Čiurlionio muzika, eilėraščiai apie jį. Susirinkę svečiai linkėjo dalyviams sėkmės, gerų rezultatų.

Šių metų olimpiada buvo skirta M. K. Čiurlioniui ir jo kūrybos sąsajoms su rusų literatūros Sidabro amžiumi. Mokiniai atliko kūrybinius darbus, testo ir retorikos užduotis. Mokinių darbus vertino patyrusi komisija, kurioje dirbo VU ir LEU dėstytojai, geriausi šalies rusų kalbos mokytojai.

Kartu su olimpiada vyko ir meninio skaitymo konkursas. Ne visi olimpiados dalyviai panoro išbandyti save šiame konkurse, bet drąsiausieji nenusivylė. Net 10 skaitovų gavo pagyrimo raštus ir buvo apdovanoti atminimo dovanomis.

Į renginį atvykusiems rusų kalbos mokytojams buvo surengtas seminaras „Rusų kalba mokykloje: dabartis ir perspektyvos“.

Turtinga buvo ir olimpiados kultūrinė programa. Vyko Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentų spektaklis pagal A. Čechovo apsakymus ir vaidinimo pamoka mokiniams. Mokytojams buvo surengtas nuostabus romansų vakaras. Romansus atliko Sasha Song. Visi olimpiados dalyviai (mokiniai ir mokytojai) apsilankė Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Apsilankymas teatre paliko labai didelį įspūdį mokiniams, ypač iš tolimesnių Lietuvos rajonų, nes daugelis iš jų teatre lankėsi pirmą kartą.

Olimpiados iškilmingas uždarymas vyko Lietuvos rusų dramos teatre. Šią šventę vedė Dmitrijus Denisiukas. Koncertavo Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokiniai, Sasha Song, grupė Timohi.

Olimpiados dalyvius ir nugalėtojus pasveikino: Rusijos Federacijos ambasadorius Lietuvoje – Vladimir Chkhikvadze; Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos Pagrindinio ir vidurinio ugdymo skyriaus vyriausioji specialistė Ona Čepulėnienė; Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centro direktoriaus pavaduotoja Rima Pocienė ir kiti olimpiados svečiai.

Olimpiados laimėtojai apdovanoti Švietimo ir mokslo ministerijos diplomais, atminimo medaliais, olimpiados partnerio AB „Lifosa“, kurios pagrindinis akcininkas yra kompanija „Eurochem“, vertingomis dovanomis.

Vasarą nugalėtojų laukia kelionė į Rusiją, kurią organizuoja olimpiados partneriai AB „Lifosa“ ir „Eurochem“.

Olimpiados protokolą rasite čia.