Olimpiados.lt
Ekonomika

Šalies ekonomikos ir verslo olimpiada vyko Kaune

2012 m. kovo 17 d., Kaune įvyko 18-oji Lietuvos mokinių ekonomikos ir verslo olimpiada – šįmet jos globėju tapo ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas. Respublikiniame olimpiados susirinko šimtas regioninėse olimpiadose geriausiai pasirodžiusių moksleivių iš Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Kretingos, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių, Švenčionių, Vilniaus, Visagino, Utenos ir kitų šalies miestų.

18-ąją Lietuvos mokinių ekonomikos olimpiadą organizavo Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centras bei ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas. Olimpiados finansavimas skirtas pagal Gabių ir talentingų vaikų ugdymo programą.

Olimpiados metu moksleiviai rungėsi atlikdami ekonominio mąstymo, mikro- ir makroekonomikos, finansų ir rinkodaros uždavinius, vadybos situacijų sprendimus. „Tikrieji ekonomikos, finansų, vadybos profesionalai yra tie, kurie geba turimas žinias suderinti su kūrybingumu. Kad ir koks pasikaustęs tam tikroje srityje žmogus būtų, be kūrybinio mąstymo jis gali išspręsti tik pažįstamus klausimus – kūrybingumas atveria alternatyvų pasaulį. Su smalsumu laukėme šalies geriausiųjų moksleivių mūsų universitete“, – sako ISM studijų dekanė prof. Viltė Auruškevičienė.

Mokiniams rungiantis dviejuose olimpiados turuose, renginio svečiai buvo kviečiami į susitikimą su ISM rektoriumi, kuris kalbėjo apie vadybą ir ekonomiką šiuolaikiniame pasaulyje. Drauge buvo diskutuojama apie ekonomikos pamokų turinį ir mokymo būdus mokykloje. Renginyje dalyvavo dvejų bankų ekspertai, kurie dalinosi savo žiniomis: „Swedbank“ Asmeninių finansų instituto Lietuvoje vadovė Odeta Bložienė kalbėjo apie tai, kaip moksleivius mokyti asmeninių finansų valdymo, o Nordea banko ekonomistas ir ISM doktorantas Žygimantas Mauricas pasakojo apie skirtingų požiūrių ekonomiką. Apie ekonomikos ir verslo pamokų perspektyvas kvietė pasikalbėti ir „Lietuvos Junior Achievement“ direktorius Eugenijus Savičius.

Paskaitose mokytojams dalyvavo ir jaunieji mokyklų laikraščių žurnalistai, kurie, atvykę nušviesti olimpiados, dalyvavo paskaitose, kalbino olimpiados dalyvius. Olimpiados uždarymą vainikavo olimpiados emblemos pristatymas ir jos kūrėjo paskelbimas bei apdovanojimas. Šiais metais emblemos nugalėtoja išrinkta Karolina Cicėnaitė (Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centras). Visas emblemas matysite čia.

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos I laipsnio diplomais apdovanoti šie mokiniai: Paulius Urbonas (Šiaulių Didždvario gimnazija), Marius Čegys (Šiaulių Didždvario gimnazija), Linas Kondreckis (KTU gimnazija), Matas Brilius (Kauno Jėzuitų gimnazija).

II laipsnio diplomais apdovanoti šie mokiniai: Ieva Bernonaitė (Šiaulių universiteto gimnazija), Ipolitas Janeliūnas (Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazija), Eglė Smagurauskaitė (Vilniaus licėjus), Andrius Vainilavičius (Jonavos Jeronimo Ralio gimnazija), Brigita Pabrėžaitė (Jonavos Jeronimo Ralio gimnazija), Dominykas Šleško (Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazija).

III laipsnio diplomais apdovanoti šie mokiniai: Jekaterina Mironova (Vilniaus Lazdynų vidurinė mokykla), Gerda Vedegytė (Šakių „Žiburio“ gimnazija), Lina Vitkutė (KTU gimnazija), Lukas Gataveckas (KTU gimnazija), Liudvikas Jankauskas (Kretingos Jurgio Pabrėžos gimnazija), Laurynas Jačys (Širvintų Lauryno Stuokos – Gucevičiaus gimnazija), Andrius Šliužas (Vilniaus licėjus), Vytenis Šimkus (Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazija).

18-osios Lietuvos mokinių ekonomikos ir verslo olimpiados laureato vardai buvo suteikti ir laureato diplomais apdovanoti šie mokiniai: Paulius Urbonas (Šiaulių Didždvario gimnazija), Marius Čegys (Šiaulių Didždvario gimnazija), Matas Brilius (Kauno Jėzuitų gimnazija), Ipolitas Janeliūnas (Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazija), Eglė Smagurauskaitė (Vilniaus licėjus).

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos padėkos raštais buvo apdovanoti šie mokytojai, parengę 18-osios Lietuvos mokinių ekonomikos ir verslo olimpiados laureatus: Julius Paplauskas (Šiaulių Didždvario gimnazija), Diana Virbickaitė (Šiaulių Didždvario gimnazija), Laima Danilavičienė (Kauno Jėzuitų gimnazija, KTU gimnazija), Rima Grabauskaitė (Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazija), Daiva Strielkūnienė (Vilniaus licėjus).

Olimpiados užduotys ir atsakymai

Visų dalyvių rezultatai

PROTOKOLAS

Akimirkos iš 18-osios ekonomikos ir verslo olimpiados

Daugiau nuotraukų interneto puslapyjehttp://www.facebook.com/ISM.university