Olimpiados.lt
Biologija

Sintetinės biologijos organizacija – SinBio

Kas yra SinBio? Tai organizacija vienijanti sintetinės biologijos entuziastus bei siekianti prisidėti prie šios naujos ir įdomios mokslo srities plėtojimo Lietuvoje bei pasaulyje! SinBio buvo įkurta Vilnius-Lithuania iGEM komandos alumnų iniciatyva dar 2016 metais.

Kokias veiklas vykdo SinBio? Organizacija ne tik vienija iGEM komandos alumnus, bet ir prisideda prie įvairių mokslo populiarinimo renginių. Bendradarbiaudama su Inovatyvios medicinos draugija, SinBio surengė cafe scientific tipo paskaitų ciklus, prisidėjo prie Alt lab ir The Coins organizuotų viešų dirbtuvių mokslo-meno tematika bei kitų renginių, leidusių supažindinti visuomenę su gyvybės ir sveikatos mokslų aktualijomis. Nuo 2018 m., kartu su iGEM komandomis, SinBio suorganizavo pirmąjį Baltijos šalyse gyvybės mokslų hakatoną, kuris tęsiamas iki šiol ir kasmet pritraukia vis daugiau gyvybės bei IT sričių profesionalų iš Lietuvos ir užsienio.

Kokie SinBio tikslai?
Organizacijos nariai siekia didinti sintetinės biologijos mokslo šakos žinomumą Lietuvoje, rengti atvirus kultūros, visuomeninius renginius, vykdyti edukacines veiklas, skatinti universitetų bendruomenių bendravimą nacionaliniu bei tarptautiniu mastu ir auginti žingeidžią, atvirą sintetinės biologijos bendruomenę.

Kviečiame prisidėti prie augančios SinBio bendruomenės rato!
SinBio Facebook puslapyje: https://www.facebook.com/SinBioLT/