Olimpiados.lt
LGMO

Skelbiama atranka į 2012 m. Europos Sąjungos gamtos mokslų olimpiados Lietuvos komandą

Pasibaigus chemijos, fizikos ir biologijos olimpiadų rajonų-miestų etapams bei susumavus rezultatus buvo atrinktos trys dešimtys mokinių, pretenduojančių atstovauti Lietuvai jubiliejinėje dešimtojoje Europos Sąjungos gamtos mokslų olimpiadoje (European Union Science Olympiad, EUSO 2012).

Kviečiamųjų sąrašą rasite štai čia. Kokiu būdu buvo sudaromos mokinių eilės galite paskaityti čia. Kiekvienas save sąraše suradęs mokinys artimiausiomis dienomis į savo el. pašto dėžutę sulauks informacijos apie vasario mėn. pabaigoje jų laukiančią atranką. Po jos ir paaiškės 6 mokiniai, atstovausiantys Lietuvai EUSO olimpiadoje.

Planuojama, kad į EUSO susirinks 24 Europos Sąjungos šalių delegacijos, po vieną arba dvi komandas iš kiekvienos šalies (t.y. 3 arba 6 mokiniai, komandą sudaro chemikas, fizikas ir biologas). Kartu su mokiniais atvyks 3 vadovai (skirtingų sričių specialistai (biologas, chemikas ir fizikas), gebantys į gimtąją kalbą išversti užduotis). Olimpiados metu dalyviai sprendžia 2 praktines užduotis. Užduotys lygiomis dalimis tikrina dalyvių gebėjimus biologijos, fizikos ir chemijos srityse.

Olimpiadą organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija bei ilgametę gamtamokslinio gabių vaikų ugdymo patirtį turinčios organizacijos: Lietuvos gamtos mokslų olimpiadų asociacija, Nacionalinė moksleivių akademija, Vilniaus universitetas, Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centras. Oficialus renginio Globėjas – Jo Ekscelencija Prezidentas Valdas Adamkus. Renginio partneriai – Vilniaus miesto savivaldybė bei Kauno miesto savivaldybė.

Šviežiausia informacija apie olimpiadą – www.euso2012.lt.