Olimpiados.lt
Kita

Skelbiame 2016 metų Lietuvos mokinių dailės olimpiados sąlygas

Pranešame, jog XXII Lietuvos mokinių dailės olimpiados tema – „Mano namai“. Olimpiada yra skirta vietos bendruomenių metams ir vyks 2016 m. balandžio 21–22 d. Alytaus šv. Benedikto gimnazijoje, Topolių g. 19 A, Alytuje. Daugiau apie pačią olimpiadą galite rasti čia. Taip pat skelbiame atnaujintas dailės olimpiados organizavimo sąlygas, dalyvių registracijos formą trečiajam turui, darbų registracijos formą ir trečio etapo vertinimo sandarą ir kriterijus

 Temos paaiškinimas

Namai – paprastas, kasdienėje kalboje dažnas žodis. Tik penkios raidės, kurių reikšmė ypatinga kiekvienam, kurios apibrėžia mūsų būties erdvę. 

Namai – gyvenimo ratas su įpročiais ir papročiais, giminystės ir kaimynystės ryšiais, pastangomis kurti jaukumą ir gerovę. Tai ta vieta, kur prasideda kiekvieno žmogaus gyvenimo kelionė po pasaulį, vieta, kur gera ir esi laukiamas, kur jauti rūpestį ir globą, vieta, į kurią nuolat sugrįžtama.

Namai – ypatinga erdvė, žmogiškojo buvimo teritorija ir žmogaus dvasinio augimo sąlyga. Tai žmogaus prasmės ir vertės vieta, jos kodas. Niekas nesuteikia didesnio skausmo ir nevilties, nei prarasti namai.

XXII Lietuvos mokinių dailės olimpiados tema skatina moksleivius ieškoti savo kūrybinio kelio ir atskleisti savo meninės raiškos gebėjimus. Kviečiame dalyvius nuoširdžiai ieškoti savosios meninės tiesos, drąsiai rinktis mėgstamą vaizdavimo būdą – nuo realistinio iki abstraktaus ar remtis asmeniškai svarbių simbolių sistema. Rekomenduojame domėtis išsaugotomis ar atgimstančiomis tradicijomis, įvertinti savo ir kitų žmonių (prosenelių, senelių, giminaičių, kaimynų, pastangas kurti savo namų ir krašto gerovę; tyrinėti ir vertinti draugystės ir bičiulystės santykius vietos bendruomenėse, atrasti gimtųjų vietų ir Tėvynės spalvas plačioje pasaulio erdvių pynėje, nes namų sąvoka neapsiriboja vien tik asmenine erdve ar keturiomis sienomis.

Olimpiados organizatoriai tikisi, kad  ši tema jauniesiems kūrėjams sužadins vaizduotę ir suteiks prasmingų idėjų kūrybai, linki įdomių ieškojimų, asmeninių atradimų ir kūrybinės sėkmės atskleidžiant pačias įvairiausias, netikėtas ir savitas Namų istorijas.