Olimpiados.lt
Biologija

Startuoja BioSa‘6!

Dėmesio, jaunieji biologai! Šiemet Biologų Sandrauga, kitaip vadinama BioSa, jau šeštąjį kartą pakvies aktyviausius, smalsiausius, biologijos neišsemiamuose kloniuose paklaidžioti norinčius moksleivius iš visos Lietuvos kibti į mokslus kartu. Mes nekantraujame susipažinti su gabiais, nebijančiais didžiausių iššūkių moksleiviais, kuriems mokyklos vadovėlio nebeužtenka išsiaiškinti gyvenimo tiesoms. Taigi, jei esi 10 – 12 klasės mokinys ir neįsivaizduoji savęs be biologijos – BioSa kaip tik Tau! 

Laukdama naujo sezono ir naujų narių, BioSa gerokai atsinaujino, nors vadovėlis, pagal kurį mokysimės liko tas pats - „Biology“ 8th ed. by Campbell and Reece (jei tokio neturite, kreipkitės tiesiai į kuratorę ir šios knygos elektroninę versiją tikrai gausite). Lyginant su ankstesniais metais, pasikeitė testų kūrimo sistema. Testus kas savaitę kurs vis naujai paskirti du moksleiviai, kiekvienas turės sukurti po 15 testo klausimų (po 1 tašką) ir po 2 kompleksines užduotis, kurių vertė – 5 taškai (iš viso 50 taškų, kaip ir kiekvienais metais). Turbūt iškyla klausimas: kaip testukų fėja spės ištaisyti tokias sudėtingas užduotis? Atsakymas paprastas: kompleksinės užduotys nebereikalaus ilgų atsakymų, reikės įrašyti tik po vieną žodį ar skaičių, todėl nebus sunku greitai ištaisyti bei nereikės ilgai laukti rezultatų. Dar viena naujovė-iššūkis, kurios taikyti, tikimės, nereikės, tačiau negalime apie tai nepranešti: po kiekvieno testo nariai, surinkę mažiau nei 30% (t.y. 15 ir mažiau taškų), bus prašomi palikti BioSą.

  Mokysimės daug, bet juk darbo vaisiai saldūs, todėl ir verta stengtis. Geriausiai besimokantys bus kviečiami į stovyklas. Kiekvienas gerai išspręstas testas ir parašytas koliokviumas (taip vadinami didesnės apimties darbai, kurie tikrai neužgrius iš dangaus ir jiems turėsite marias laiko pasiruošti) priartins Jus prie galimybės prisiliesti prie tikrojo mokslo: dėstytojų paskaitų, praktinių užsiėmimų, susipažinimo su įvairiomis studijavimo galimybėmis, o taip pat susirasti naujų draugų ir bendraminčių iš tolimiausių Lietuvos kampelių.

  Taigi, jei tikrai pasiryžai dalyvauti BioSos veikloje, jei griežtos taisyklės Tavęs neišgąsdino ir jei tiki, kad biologija Tau – gyvenimo tikslas, kviečiame ir laukiame Tavęs! Užpildyk registracijos formą iki rugsėjo 17 dienos ir lauk mūsų kvietimo!

  Jeigu iškilo klausimų, tai rašyk elektroniniu paštu vilmante@olimpiados.lt